06 styczeń 2018

Typy sylwetek - jak się ubierać?

Zdrowie i uroda
Każda młoda dziewczyna, która próbuje swoich sił w modelingu nie tylko musi spełniać pewne warunki, co do wyglądu, być świadomą swego ciała i umieć swobodnie z nim pracować, ale również znać się na modzie, gustownie się ubierać. Profesjonalna agencja modelek zwraca bowiem uwagę na to, na ile potencjalna kandydatka potrafi wyczuć w czym jest jej dobrze, a co działa na jej niekorzyść. Wbrew pozorom, nawet modelki, wydawałoby się wysokie i szczupłe, na których każdy ciuch dobrze leży mają pewne ograniczenia. I niestety nie wszystko da się nadrobić dietą i ćwiczeniami. Wszyscy z nas posiadają określony typ sylwetki. Ważne, by wiedzieć, jak ukryć zbyt szerokie ramiona, podkreślić kształtne biodra czy też uwypuklić długie, zgrabne nogi.
czytaj więcej
25 grudzień 2017

Jak zostać fotomodelką?

Jak zacząć?
Świat modelingu oczarowuje wiele młodych dziewcząt. Marzą one o pracy dla uznanych projektantów mody i okładkach topowych magazynów. O pięknych strojach, zachwycających makijażach, podróżach, błysku fleszy. Często przesłaniają one trud, jaki trzeba włożyć, aby osiągnąć w tym zawodzie sukces. Co zrobić, aby zostać fotomodelką?
czytaj więcej
17 grudzień 2017

Jak dbać o włosy zimą?

Zdrowie i uroda
Tak, jak skóra twarzy i dłoni wymaga szczególnej ochrony w ciągu kilku mroźnych, zimowych miesięcy, tak samo zadbać należy o włosy, na których bezpośrednio odbijają się trudne warunki pogodowe. Modelki, które występują w licznych sesjach fotograficznych oraz pokazach mody na wybiegach, a także hostessy będące żywą wizytówką danej marki, muszą na co dzień wyglądać olśniewająco.
czytaj więcej
10 grudzień 2017

Pielęgnacja skóry twarzy i dłoni zimą

Zdrowie i uroda
Tak, jak latem nasze ciała narażone są na szkodliwe działanie promieni słonecznych, tak i zimą mroźne temperatury powodują wiele szkód dla delikatnej skóry. Sucha, spięta cera twarzy, spierzchnięte usta i popękane dłonie to problemy, z którymi borykamy się na co dzień o tej porze roku. Modelkom i hostessom z pewnością nie pomagają liczne kosmetyki do makijażu, które bardzo często dodatkowo wysuszają skórę. A przecież częsta zmiana make-upu w tym zawodzie jest nieuniknione. Każda, profesjonalna agencja modelek w tym przypadku nie może pozwolić sobie na żadne kompromisy, co oznacza, że niezależnie od warunków atmosferycznych wymaga od młodych dziewczyn idealnie nawilżonej, promiennej cery. Jak uchronić twarz i dłonie przed działaniem zimna?
czytaj więcej
04 grudzień 2017

Z jaką agencją hostess nawiązać współpracę? Co wziąć pod uwagę?

Eventy
Agencje hostess powstały po to, by zrzeszać osoby specjalizujące się w obsłudze wszelkiego rodzaju eventów oraz świadczyć kompleksowe usługi w zakresie ich organizacji. Optymalny, świadomy dobór personelu to podstawowe zadanie tego typu instytucji. Zanim jednak Twoja firma zdecyduje się skorzystać z usług konkretnej agencji warto przeprowadzić mały wywiad środowiskowy, aby być pewnym, że współpraca zaowocuje sukcesem. Dowiedz się więc, jaki jest jej staż na rynku, sprawdź portfolio, opinie, a także prześledź dodatkowe usługi i sposób selekcji personelu.
czytaj więcej
30 listopad 2017

Istota bezpośredniej promocji produktów oraz podstawowe zadania hostess-promotorek

Trendy
Każdy z nas, robiąc mniejsze lub większe zakupy w dużych supermarketach bądź centrach handlowych nie raz spotkał na swojej drodze uśmiechnięte dziewczyny, które informują o atrakcyjnej promocji, zachęcają do degustacji lub przetestowania określonego produktu oraz przekonują do jego zakupu. Młode kobiety wyróżniają się nie tylko odmiennym strojem (obowiązkowo w kolorach zgodnych z identyfikacją wizualną marki i z logo firmy), ale również szerokim uśmiechem i nienaganną prezentacją. W końcu promocja produktów przez hostessy to świetne rozwiązanie marketingowe, które poza korzyściami doraźnymi, niesie za sobą również efekty długofalowe.
czytaj więcej
25 listopad 2017

Na czym polega animacja sprzedaży? Hostessy na akcje promocyjne

Trendy
Animacja sprzedaży jest techniką marketingową, którą doświadczone, profesjonalne hostessy powinny potrafić bardzo sprawnie operować. Jako, że daje niemalże natychmiastowe i łatwo mierzalne efekty, przede wszystkim w postaci wzrostu sprzedaży określonych towarów, agencje hostess mają z nią bardzo często do czynienia. Zastanawia Cię, jak młode, atrakcyjne, inteligentne dziewczyny mogą wpłynąć na popularność Twojej marki i produktu? Sprawdźmy!
czytaj więcej
25 listopad 2017

Jak wzmocnić włosy osłabione licznymi zabiegami fryzjerskimi?

Zdrowie i uroda
Obok czystej, idealnie nawilżonej cery jednym z głównych atrybutów piękna są włosy. Mocne, gęste, lśniące to marzenie wielu kobiet. W sposób szczególny muszą dbać o nie modelki, które pozują do licznych sesji zdjęciowych bądź występują na pokazach mody. A to dlatego, że częste zmiany stylizacji, pociągają za sobą liczne zabiegi fryzjerskie - suszenie, prostowanie, kręcenie, a wszystko to okraszone sporą dawką lakieru do włosów, nie tylko obciąża, powoduje wysuszanie, łamanie i rozdwajanie końcówek, lecz przede wszystkim osłabia cebulki włosów. Nie bez znaczenia są również zabiegany styl życia i stres, które nieodłącznie towarzyszą temu zawodowi. A zatem, co robić, by cieszyć się piękną i zdrową fryzurą?
czytaj więcej
09 listopad 2017

Hostessa - co to za praca?

Jak zacząć?
Jak wiemy, hostessy to młode, uśmiechnięte dziewczyny, które wspomagają działania marketingowe firm, wynajmujących je do obsługi różnego rodzaju eventów. Ich zadaniem jest m.in. promocja produktów lub usług w galeriach handlowych, obsługa informacyjna i organizacyjna stoisk targowych i konferencji, a także opieka nad gośćmi bankietów i imprez firmowych.
czytaj więcej
29 październik 2017

Prawa agencji względem hostess

Nowości w Papilio
Jak to zwykle bywa, tak i tym razem obu stronom umowy, zarówno zleceniodawcy, jak i zleceniobiorcy przysługują pewne prawa i obowiązki. W poprzednim artykule pisaliśmy o prawach hostess i modelek. Dziś przyszła pora na to, aby z kwestiami prawnymi zmierzyć się z perspektywy agencji. Bo przecież, tak jak i młode dziewczyny muszą dbać o swoje sprawy, mieć świadomość tego, co mogą wymagać od swoich pracodawców i czym są uczciwe zasady zatrudnienia, tak i agencja na podstawie zawartej umowy może egzekwować od hostess zobowiązania, tym samym zabezpieczając swoje interesy.
czytaj więcej
22 październik 2017

Prawa hostessy

Jak zacząć?
Podstawowa znajomość prawa przydaje się w każdym zawodzie, również na stanowiskach, które w żaden sposób nie są związane z wiedzą dotyczącą kodeksów, artykułów i paragrafów. Umiejętność zrozumiałego czytania umów zawieranych z pracodawcami, może wybawić nas z niejednej opresji. Dlatego jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, co do reguł współpracy z agencją hostess i modelek, jeśli nie rozumiesz treści umowy zawsze, ale to zawsze zadawaj pytania, proś o wyjaśnienie, a nawet o ewentualne poprawki. Dobrze, abyś wiedziała na co, według polskiego prawa wcale nie musisz się zgadzać rozpoczynając karierę jako hostessa.
czytaj więcej
15 październik 2017

Koncentracja na promienną cerę, czyli pozbywamy się zaskórników

Zdrowie i uroda
Praca modelki to nieustanna praca nad własnym ciałem, wyglądem. Jednym z podstawowych wymogów tego zawodu jest czysta, promienna cera. Trzeba powiedzieć sobie wprost - trądzik, wypryski, blizny to elementy dyskwalifikujące młode dziewczyny, które marzą o karierze w świecie pokazów, wybiegów, sesji fotograficznych. Z tego względu czynnością niezbędną są wszelkiego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne. Jednym z nich jest nakładanie czarnej maski na nieestetyczne wągry, z którymi niestety wszyscy mamy większy lub mniejszych problem.
czytaj więcej
08 październik 2017

Pierwsza profesjonalna sesja zdjęciowa, czyli jak poczuć się pewnie przed obiektywem aparatu?

Zdrowie i uroda
Jeżeli już dostałaś kontrakt w dobrej agencji hostess i modelek, co więcej zaproponowano Ci udział w pierwszej profesjonalnej sesji zdjęciowej dla konkretnej firmy warto wykorzystać tę szansę. Niestety, świat mody i eventów branżowych, prócz tego, że absolutnie magiczny, często okazuje się dość brutalny. Tu nie ma kompromisów. Jeżeli chcesz spełnić marzenie o wielkim świecie, okładkach topowych magazynów i wybiegach w europejskich stolicach mody musisz dać z siebie 110% i to już na starcie. W końcu, liczy się pierwsze wrażenie. Jak przygotować się do spotkania z fotografem? Co pomoże poczuć się swobodnie przed obiektywem? Jak zaprezentować się z jak najlepszej strony? Podpowiadamy!
czytaj więcej
24 wrzesień 2017

Fordanserki, czyli hostessy do tańca

Bez kategorii
Atmosfera panująca na wszelkiego rodzaju wydarzeniach organizowanych przez i dla ludzi biznesu, a w szczególności na targach, konferencjach, galach, bankietach i imprezach firmowych przede wszystkim zależy od ludzi. I to nie tylko od cech charakteru poszczególnych gości oraz klimatu jaki tworzą jaka cała grupa, ale również od tematyki, a więc branży, jakiej poświęcony jest dany event. Przykładowo jeśli spotkanie dotyczy działu automotive naturalnym wydaje się być, że przeważającą część zaproszonych stanowić będą mężczyźni. W takich sytuacjach warto zadbać, by w gronie obsługi znalazły się nie tylko hostessy, odpowiedzialne za oprowadzanie gości, prezentację danej firmy, jej produktów i usług, odpowiadanie na stawiane pytania i rozdawanie materiałów promocyjnych, ale również tzw. fordanserki.
czytaj więcej
18 wrzesień 2017

Obsługa bankietu - hostessy czy może modelki?

Eventy
Jak wiemy, podczas organizacji różnego rodzaju eventów kluczową decyzją jest ta, dotycząca obsługi wydarzenia. Przemyślany, dopięty na ostatni guzik plan, lokalizacja, konkretne miejsce, catering, muzyka, dodatkowe atrakcje oczywiście mają ogromne znaczenie. Jednak nic z tych rzeczy nie jesteś w stanie stworzyć wyjątkowej atmosfery tak, jak robią to ludzie. A zatem, w tej kwestii najlepiej zdać się na specjalistów - profesjonalną agencję hostess i modelek, która bezbłędnie przydzieli dziewczyny do pomocy podczas wystawnego bankietu.
czytaj więcej
10 wrzesień 2017

Kilka powodów, dla których warto zatrudnić hostessy do obsługi eventów branżowych

Eventy
Niezależnie od tego, czy Twoja firma przygotowuje się do udziału w bankiecie, gali, akcji promocyjnej, spotkaniu biznesowym, targach wystawienniczych, musisz mieć pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Tu chodzi o wizerunek, reputację i rozwój przedsiębiorstwa. Warto więc zadbać o wybór odpowiedniego miejsca, strukturę stoiska, przemyślany program, a ponad wszystko o personel.
czytaj więcej
01 wrzesień 2017

Przygotowania do castingu – kilka zabiegów pielęgnacyjnych, które pomogą Ci zdobyć kontrakt z agencją hostess i modelek

Jak zacząć?
Casting to często moment decydujący dla młodych dziewczyn, które próbują swoich sił w modellingu lub w pracy hostessy. To, czy zostaną w czasie przesłuchań odebrane pozytywne, a tym samym dostaną kontrakt lub zlecenie to dla nich być albo nie być. Poza sympatycznym uśmiechem, atrakcyjnym przedstawieniem się i nawiązaniem z jury krótkiej, inteligentnej rozmowy, agencje biorą pod uwagę jeszcze kilka istotnych czynników. W końcu praca modelki to praca nad własnym ciałem i twarzą. Dlatego tak ważne jest, aby na castingach wyglądać olśniewającą.
czytaj więcej
20 sierpień 2017

Hostessy i modelki – twarz Twojej marki

Trendy
Jeśli jesteś artystą-fotografem i organizujesz profesjonalne sesje zdjęciowe lub pracujesz jako projektant mody i swoje niepowtarzalne kolekcje pokazujesz światu na najsłynniejszych w kraju lub na świecie pokazach mody musisz zadbać o twarz swojej marki. Tak samo powinieneś postępować jeśli jesteś prezesem lub dyrektorem dużego przedsiębiorstwa i często bierzesz udział w różnego rodzaju wydarzeniach branżowych, podczas których masz szansę nawiązać nowe znajomości, pozyskać nowych partnerów i klientów, a także zareklamować swoje produkty bądź usługi. Dlatego wynajęcie atrakcyjnych modelek lub hostess, które dopełnią dzieła i z klasą zaprezentują Twoją firmę wydaje się koniecznością.
czytaj więcej
15 sierpień 2017

Rozdawanie broszur, informatorów i ulotek na akcjach promocyjnych oraz podczas eventów branżowych

Trendy
Każdego dnia na ulicach miast oraz w galeriach handlowych i supermarketach mijamy ludzi, którzy wśród przechodniów rozdają różnego rodzaju materiały reklamowe, najczęściej ulotki. Ilekroć sami odmawiamy ich przyjęcia zastanawiamy się ile osób w ogóle je bierze i ile z nich odruchowo nie wyrzuca świstków od razu do kosza.
czytaj więcej
10 sierpień 2017

Jak dbać o ciało będąc modelką?

Zdrowie i uroda
W pracy modelki liczy się nienaganny wygląd – ładna buzia oraz smukła sylwetka. Jest to fakt znany od lat, dlatego nie ma co udawać, że każda dziewczyna, która tylko chce może stanąć na wybiegu lub znaleźć się na okładce topowego magazynu o modzie.
czytaj więcej
05 sierpień 2017

O tym, jak wybrać odpowiednią agencję hostess do obsługi eventów branżowych

Trendy
Będąc właścicielem prężnie prosperującego przedsiębiorstwa, którego produkty bądź usługi przyciągają klientów i kontrahentów ze wszystkich stron Polski, a także z zagranicy z pewnością regularnie bierzesz udział w licznych wydarzeniach branżowych. Wystawy, konferencje, targi, kongresy, bankiety to dla Ciebie chleb powszedni. To dzięki nim masz szanse pokazać swoją firmę z jak najlepszej strony, budujesz świadomość marki, a przede wszystkim masz doskonałą szansę na nawiązanie nowych znajomości, a być może i długofalowej współpracy. Z tego względu szczególną wagę musisz przyłożyć do tego, kto będzie Cię reprezentował i obsługiwał określony event. Profesjonalna agencja hostess to absolutna podstawa.
czytaj więcej
25 lipiec 2017

Modelką być - charakterystyka pracy na wybiegach i przed obiektywem

Zdrowie i uroda
Sława, podziw i pieniądze – wiele dziewcząt właśnie tak wyobraża sobie zawód modelki. Zgłaszając się do agencji lub bezpośrednio na castingi młode kobiety często sądzą, że wystarczy odpowiedni wzrost i ładna buzia. Jednak, aby w tej branży osiągnąć prawdziwy sukces, poza przechadzaniem się po wybiegu lub uśmiechaniem do obiektywu od kandydatek wymaga się szeregu konkretnych cech charakteru oraz wyraźnych predyspozycji do wykonywania powierzanych zadań. Praca w modellingu wiąże się bowiem z określonym stylem życia, licznymi wyjazdami w różne zakątki świata, a także z odwagą i poświęceniem.
czytaj więcej
15 lipiec 2017

Targi wystawiennicze – na co zwrócić uwagę, aby osiągnąć sukces

Eventy
Od niepamiętnych czasów targi wystawiennicze to jedna z niewielu okazji ku temu, aby przedstawić swoją firmę i jej ofertę w jak najlepszym świetle, bezpośrednio spotkać się z potencjalnymi klientami i kontrahentami, a także nawiązać nowe znajomości, a być może i długofalową współpracę. Z tego względu tak ważne jest opracowanie skrupulatnego, pod każdym względem przemyślanego planu działania oraz koncepcji prezentowania się. Tu nie ma czasu na improwizację.
czytaj więcej
10 lipiec 2017

Istota piękna modelek? Nieskazitelna cera!

Jak zacząć?
Stawiając pierwsze kroki w świecie modellingu, czytając liczne poradniki, artykuły oraz przeglądając wymogi z pewnością zauważyłaś, że jednym z podstawowych warunków do osiągnięcia sukcesu w zawodzie modelki (a także hostessy) jest nieskazitelna cera. I rzeczywiście zdrowa, lśniąca skóra twarzy największych gwiazd wybiegów to nie zasługa makijażu czy umiejętnego zatuszowania niedoskonałości w programach graficznych, lecz szereg zabiegów i wyrzeczeń ze strony młodych dziewczyn.
czytaj więcej
05 lipiec 2017

Kto może zostać modelką? O wymiarach idealnej modelki

Jak zacząć?
Świat modelingu to marzenie wielu młodych dziewcząt. Która nie chciałaby być drugą Kate Moss czy Cindy Crawford? Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić? Oczywiście, nie jest to takie proste. Jednak nie ma sensu się zrażać, warto próbować! Prócz ładnej buzi potrzebujecie sporej dawki samodyscypliny i wytrwałości w pracy nad swoim ciałem. Przedstawiamy listę wymiarów, wymaganych od każdej modelki.
czytaj więcej
24 czerwiec 2017

Hostessy - rola, jaką pełnią podczas eventów i wymagania wizerunkowe

Eventy
W dzisiejszych czasach obecność hostessy podczas różnego rodzaju eventów, spotkań branżowych, konferencji czy też targów jest nieodzownym elementem prezentacji i promocji każdej firmy. Nazwa ta wywodzi się wreszcie od angielskiego słowa „hostess”, które tłumaczymy jako „gospodyni”. I tak, w rzeczywistości młode, atrakcyjne dziewczyny asystują gospodarzom eventów, przejmują część obowiązków organizatorów wydarzeń czy też oprowadzają gości po obiekcie, w którym odbywa się dana impreza.
czytaj więcej
20 czerwiec 2017

Hostessy a różne wydarzenia branżowe

Eventy
To, czy określone wydarzenie branżowe będzie można zaliczyć do udanych, a tym samym dopisać do listy sukcesów firmy, w dużej mierze zależy od tego, jakie hostessy zatrudnimy. Niestety w dzisiejszych czasach ładny wygląd i szczery uśmiech nie wystarczają. W zależności od rodzaju eventu dziewczyny muszą cechować się dodatkowymi umiejętnościami. Wobec tego, zanim podejmie się decyzję o wysłaniu zgłoszenia wraz z kilkoma fotografiami należy zapoznać się bliżej z wymaganiami agencji oraz rozróżniać poszczególne typy spotkań i imprez okołosprzedażowych.
czytaj więcej
15 czerwiec 2017

Praca hostessy – informacje praktyczne

Eventy
Gdy wiemy już, na czym mniej więcej polega praca hostessy, jakimi cechami powinna wyróżniać się kandydatka na to stanowisko oraz jak poszukiwać wymarzonej agencji pora na nieco praktycznych informacji. Od którego roku życia można aplikować na zlecenia? Czy wykształcenie ma znaczenie? Czy wystarczy ładny wygląd, czy może należy posiadać jakąś specjalistyczną wiedzę? Jaką umowę agencja podpisuje z przyszłymi pracownicami? Czy możliwe jest pogodzenie pracy ze szkołą lub studiami? Przekonajmy się.
czytaj więcej
10 czerwiec 2017

Zawód hostessa

Nowości w Papilio
Kim właściwie jest hostessa? Jakimi cechami powinna się wyróżniać? Czy to tylko ładna dziewczyna, która musi jak najczęściej uśmiechać się do klientów? Czego spodziewać się po takiej formie zarobku? Na jakich wydarzeniach można znaleźć pracę? Czy to, aby nie nużące zajęcie? Wiele młodych dziewczyn zastanawia się, jak wygląda praca hostessy i czy faktycznie warto aplikować. Przekonajmy się.
czytaj więcej
05 czerwiec 2017

Współpraca na linii hostessa – agencja, czyli jak przygotować się do eventu

Eventy
Każda szanująca się firma, która regularnie uczestniczy w imprezach branżowych, spotkaniach biznesowych, konferencjach, kongresach bądź też prezentuje swoją ofertę (produkty lub usługi) podczas licznych targów wystawienniczych decyduje się na zatrudnienie hostess
czytaj więcej
05 marzec 2017

Start w pracy modelki hostessy

Jak zacząć?, Nowości w Papilio
czytaj więcej
21 grudzień 2016

Agencja Papilio

Eventy, Nowości w Papilio, Trendy
czytaj więcej
załaduj więcej