15 sierpień 2017

Rozdawanie broszur, informatorów i ulotek na akcjach promocyjnych oraz podczas eventów branżowych

Trendy
Każdego dnia na ulicach miast oraz w galeriach handlowych i supermarketach mijamy ludzi, którzy wśród przechodniów rozdają różnego rodzaju materiały reklamowe, najczęściej ulotki. Ilekroć sami odmawiamy ich przyjęcia zastanawiamy się ile osób w ogóle je bierze i ile z nich odruchowo nie wyrzuca świstków od razu do kosza. Bo przecież w ciągłym pośpiechu kto z nas zawracałby sobie głowę czytaniem informacji o nieznanej nam firmie, jej produktach i usługach? A zatem, aby kolportaż ulotek był skuteczny, należy powierzyć go profesjonalistom.

Gdzie najlepiej dystrybuować materiały promocyjne?

Jak łatwo się domyślić dystrybuowania ulotek dobrze podejmować się przede wszystkim w miejscach odwiedzanych przez wielu ludzi. Z drugiej strony nie można przesadzić. Przyjęcie zbyt dużej ilości hostess do jednej akcji promocyjnej może sprawić, że przechodnie będą dostawać do rąk po 4-5 takich samych broszur, co automatycznie zniechęci ich do promowanej firmy. Co gorsza, może ona zyskać wizerunek nachalnej, męczącej. Warto przy tym pamiętać, że kolportaż ulotek nie musi się ograniczać do ulicy, domów handlowych czy hipermarketów. Doskonałym pomysłem jest rozdawanie broszur i informatorów podczas targów wystawienniczych, gdyż zdecydowanie zwiększa zasięg stoiska.

Kogo zatrudnić do rozdawania broszur, informatorów i ulotek?

Niezwykle ważną, jak nie najważniejszą kwestią jak zwykle są ludzie. Profesjonalne hostessy zatrudnione przez agencję hostess i modelek posiadają wprost nieocenione doświadczenie, a także znają sposoby na to, jak sprawić by jak największa ilość potencjalnych klientów zareagowała pozytywnie na reklamowany przez nie produkt bądź usługę. Uśmiech, życzliwość, otwartość i łatwość w nawiązywaniu nowych kontaktów to bezcenne cechy, którymi wyróżniają się naprawdę zdolne hostessy. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Czy to się w ogóle opłaca?

Rozdawanie ulotek zawsze było, jest i będzie opłacalne. Dlaczego? Otóż wartość dotarcia do nowych, potencjalnych klientów, którzy otrzymane materiały reklamowe prawdopodobnie przekażą swoim znajomym, rodzinie czy partnerom biznesowym jest bezcenna. W efekcie wpływa na wzrost popularności firmy, a tym samym na zaistnienie marki w świadomości ludzi.