20 czerwiec 2017

Hostessy a różne wydarzenia branżowe

Eventy
To, czy określone wydarzenie branżowe będzie można zaliczyć do udanych, a tym samym dopisać do listy sukcesów firmy, w dużej mierze zależy od tego, jakie hostessy zatrudnimy. Niestety w dzisiejszych czasach ładny wygląd i szczery uśmiech nie wystarczają. W zależności od rodzaju eventu dziewczyny muszą cechować się dodatkowymi umiejętnościami. Wobec tego, zanim podejmie się decyzję o wysłaniu zgłoszenia wraz z kilkoma fotografiami należy zapoznać się bliżej z wymaganiami agencji oraz rozróżniać poszczególne typy spotkań i imprez okołosprzedażowych. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Spotkania biznesowe

Podczas spotkań biznesowych hostessy często są wprost niezastąpioną pomocą dla przedstawicieli firm – prezesów, dyrektorów, menedżerów. Piękne, eleganckie kobiety prócz rozdawania ulotek, broszur oraz materiałów szkoleniowych, często wcielają się również w rolę tłumaczek. Podczas meetingów z zagranicznymi kontrahentami znając język obcy pomagają przy wymianie informacji, wstępnych rozmowach, a także przy zawieraniu umów i kontraktów.

Akcje promocyjne

Na akcjach promocyjnych do zadań hostess należy promowanie produktu oraz kreowanie pozytywnego wizerunku firmy, a więc i wywoływanie dobrych skojarzeń z marką. Dzięki temu wzrasta świadomość marki oraz odróżnianie jej produktów spośród konkurencji. Oczywiście bezpośrednio przekłada się to na wzrost sprzedaży. Z tego samego względu tak ważne jest, aby hostessy podczas imprez promocyjnych zachęcały przechodniów do przetestowania danego produktu.

Targi wystawiennicze

Na targach wystawienniczych udział hostess jest szczególnie ważny. Nie tak łatwo jest bowiem przyciągnąć potencjalnych klientów do stanowiska konkretnej firmy, jeśli wokół jest mnóstwo innych, podobnych. Przed hostessą stoi wyzwanie zaproszenia klientów do zapoznania się z prezentowaną ofertą, nawiązania rozmowy oraz udzielenia informacji o profilu działalności i odpowiedzi na zadawane pytania.

Gale i bankiety

Jest to szczególny rodzaj imprez. Hostessy asystujące podczas gal i bankietów muszą znać zasady savoir vivre’u, wiedzieć jak się zachować i poruszać w danej sytuacji, a także mieć opanowane zdolności konwersacyjne. Bardzo często są w centrum wydarzeń, gdyż niejednokrotnie pomagają przy wręczaniu nagród i pozują do zdjęć.