25 listopad 2017

Na czym polega animacja sprzedaży? Hostessy na akcje promocyjne

Trendy
Animacja sprzedaży jest techniką marketingową, którą doświadczone, profesjonalne hostessy powinny potrafić bardzo sprawnie operować. Jako, że daje niemalże natychmiastowe i łatwo mierzalne efekty, przede wszystkim w postaci wzrostu sprzedaży określonych towarów, agencje hostess mają z nią bardzo często do czynienia. Zastanawia Cię, jak młode, atrakcyjne, inteligentne dziewczyny mogą wpłynąć na popularność Twojej marki i produktu? Sprawdźmy!

Czym jest animacja sprzedaży?

Animacja sprzedaży to działania promocyjne, których celem jest wejście w interakcję z potencjalnym klientem oraz doprowadzenie do sprzedaży konkretnego produktu. Jej istotą jest zaangażowanie konsumenta, tak by wywołać w nim chęć nabycia promowanej rzeczy. Nie byłoby to możliwe bez osoby, która do perfekcji opanowała kontakt i komunikację z klientem, a także posiada umiejętności zachęcania i przekonywania do działania. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Jakie cele stawia przed sobą animacja sprzedaży?

Do podstawowych celów animacji sprzedaży zalicza się: pozyskanie uwagi potencjalnego klienta, utrzymanie zaangażowania klienta podczas działań animacyjnych, przekazanie informacji o produkcie/promocji/marce, odpowiadanie na zadawane pytania, utrwalanie pozytywnego wizerunku marki/produktu oraz doprowadzenie do konwersji (skłonienie do zakupu promowanego produktu).

Jakie są formy animacji sprzedaży?

Wymienić można wiele różnych metod służących przekonywaniu klienta do kupna promowanego produktu. Zawsze liczy się jednak atrakcyjność i oryginalność przeprowadzenia animacji sprzedaży. Chodzi więc o to, by w jakiś sposób zaciekawić, wręcz zaskoczyć klienta odmienną formułą od znanych mu, spowszedniałych przekazów marketingowych. Za najskuteczniejsze działania animacyjne uznaje się degustacje artykułów spożywczych (żywność i napoje), samplingi (próbki produktów, np. kosmetyki, chemia), demonstracje (pokazy działania produktu, np. elektronika, artykuły gospodarstwa domowego), a także mini-eventy (np. konkursy, loterie). Poszczególne działania można ze sobą łączyć, np. demonstrację z degustacją.