10 czerwiec 2017

Zawód hostessa

Nowości w Papilio
Kim właściwie jest hostessa? Jakimi cechami powinna się wyróżniać? Czy to tylko ładna dziewczyna, która musi jak najczęściej uśmiechać się do klientów? Czego spodziewać się po takiej formie zarobku? Na jakich wydarzeniach można znaleźć pracę? Czy to, aby nie nużące zajęcie? Wiele młodych dziewczyn zastanawia się, jak wygląda praca hostessy i czy faktycznie warto aplikować. Przekonajmy się. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Hostessa idealna – czyli jaka?

W pracy hostessy najbardziej pożądanymi cechami jest życzliwość i komunikatywność. Uśmiech, chęć do pracy z ludźmi i łatwość nawiązywania nowych kontaktów to klucz do sukcesu w tej branży. Z nimi masz pewność, że agencja i różnego rodzaju firmy z miłą chęcią będą zapraszały cię do regularnej współpracy. Prócz tego powinnaś wziąć pod uwagę, że na każdy event musisz iść przygotowana, a więc przyswoić niezbędną wiedzę, która pozwoli ci na poziomie rozmawiać z potencjalnymi klientami oraz odpowiadać na zadawane przez nich pytania. Natomiast jeśli źle czujesz się wśród obcych ludzi, nie lubisz niespodzianek czy zmian, niestety to nie jest praca dla ciebie. Hostessa nie może bowiem liczyć na nudę – w tym zawodzie ciągle coś się dzieje, odwiedza się nowe miejsca i nawiązuje nowe kontakty.

Hostessa na… czyli o różnych wydarzeniach

Zadania, jakie zostaną przydzielone hostessom zależą oczywiście od rodzaju organizowanego wydarzenia. Podczas akcji promocyjnych celem jest zachęcenie klienta do poznania danego produktu i przetestowania go, a w efekcie do jego zakupu. W związku z tym tego typu akcje najczęściej odbywają się w dużych marketach, sklepach bądź galeriach handlowych. Podczas większych imprez branżowych i eventów okołosprzedażowych atrakcyjne dziewczyny witają zaś gości, oprowadzają ich po obiekcie, służą pomocą oraz udzielają praktycznych informacji. Z kolei na targach wystawienniczych zachęcają do odwiedzenia stoiska wynajmującej je firmy, wręczają gadżety reklamowe, a także prezentują produkty lub usługi danej marki. Jednakże bez względu na miejsce, sytuację, branżę i promowane produkty głównym zadaniem hostess zawsze jest przyciągnięcie uwagi ludzi, podtrzymywanie dobrej atmosfery eventu i czynienie go jeszcze bardziej atrakcyjnym.