01 kwiecień 2018

Zalety i wady pracy na stanowisku hostessy

Eventy
Wiele młodych dziewcząt marzy o wielkim świecie, sławie, pieniądzach, uczestniczeniu w ważnych branżowych eventach, reprezentowaniu najpopularniejszych marek, szczególnie tych modowych. Stąd też studentki, a nawet licealistki próbują swoich sił wcielając się w rolę hostessy. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że zawód ten z jednej strony pociąga za sobą dużo plusów, z drugiej również niemało minusów. Warto zdawać sobie z tego sprawę jeszcze przed wzięciem udziału w jakimkolwiek castingu, a już na pewno przed podpisaniem umowy z agencją hostess i modelek. I to niezależnie od tego, czy będzie ona miała swoją siedzibę w niewielkim miasteczku, czy też w dużym mieście, takim jak chociażby Gdańsk.

Zalety zatrudnienia w agencji hostess

Ogromną zaletą pracy w roli hostessy jest duża elastyczność. Z łatwością wykonywanie obowiązków zawodowych można bowiem łączyć z nauką. Wiele imprez branżowych, do obsługi i promocji których organizatorzy wynajmują młode dziewczyny odbywa się bowiem popołudniami, a nierzadko i weekendami. Nie do przecenienia jest również taki aspekt, jak kontakt z ludźmi, którzy często zajmują się naprawdę ciekawymi rzeczami. Możliwość nawiązania różnorodnych znajomości świetnie rokuje na przyszłość. Nigdy nie wiemy, co czeka nas za kilka lat, za to bardzo prawdopodobne, że znajomość zawarta podczas jednego z eventów pomoże nam w osiągnięciu sukcesu, karierze. Jednocześnie bywanie na tego rodzaju wydarzeniach uczy otwartości, poszerza zdolności komunikacyjne, włączając w to języki obce. To wreszcie szansa na podróże, również te zagraniczne.

Wady związane z pracą hostessy

Poza wymienionymi licznymi zaletami, podejmując się pracy w agencji hostess trzeba zdawać sobie również sprawę z wad. Wiadomo, są dwie strony medalu. Otóż wiele imprez branżowych, do obsługi których najczęściej są zatrudniane hostessy trwa wiele godzin, podczas których trzeba nieustannie się uśmiechać, zachęcać do rozmowy, promować określone produkty bądź usługi, a przy tym świetnie wyglądać. Hostessy muszą także doskonale panować nad swoimi emocjami i nauczyć się ignorować niektóre, raczej nieprzyjemne komentarze skierowane w ich stronę. Dlatego prócz dużej odporności fizycznej (godziny spędzane na stojąco w szpilkach) wymagana jest siła psychiczna, inteligencja i bystrość. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio