05 czerwiec 2017

Współpraca na linii hostessa – agencja, czyli jak przygotować się do eventu

Eventy
Każda szanująca się firma, która regularnie uczestniczy w imprezach branżowych, spotkaniach biznesowych, konferencjach, kongresach bądź też prezentuje swoją ofertę (produkty lub usługi) podczas licznych targów wystawienniczych decyduje się na zatrudnienie hostess. Atrakcyjne, inteligentne dziewczyny, które umiejętnie reprezentują daną markę oraz z łatwością potrafią nawiązywać nowe kontakty i zainteresować potencjalnych klientów różnego rodzaju towarami są dziś na wagę złota. Wbrew pozorom nie wystarczy jednak, że hostessa ładnie się ubierze i nałoży elegancki makijaż. Przygotowania do eventu to zdecydowanie dłuższy i bardziej skomplikowany proces, który wymaga opracowania rozsądnego planu działania.

Po pierwsze – podział zadań

Przede wszystkim agencja musi wyznaczyć co najmniej jedną osobę – koordynatora czy też supervisora, na którym spocznie odpowiedzialność kontaktu z hostessami oraz kontrola całego zespołu. To zdecydowanie ułatwi pracę nie tylko agencji, ale również samym hostessom. Jednym z działań koordynatora jest wypisanie spisu wszystkich zadań, jakie powierzone będą przyszłym pracownicom. Informacja taka powinna pojawić się jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań hostess na konkretny event. Dzięki jasno określonym wymaganiom cały proces naboru będzie przebiegał dużo sprawniej, gdyż zainteresowane zleceniem dziewczyny będą mogły uprzednio skonfrontować oczekiwania potencjalnego pracodawcy ze swoimi umiejętnościami. Wobec tego dobra lista zadań powinna zawierać szczegółowe informacje, nawet te, oczywiste dla samej agencji.

Po drugie – odprawa

Agencja hostess i agencja modelek - Papilio   Jeśli mamy już przygotowany spis zadań, zebraliśmy przy jego pomocy ogłoszenia kandydatek i wybraliśmy spośród nich hostessy idealnie pasujące do określonego eventu najwyższa pora na przeprowadzenie spotkania, swego rodzaju odprawy. Musimy być przecież pewni, że cały zespół zna szczegółowy plan działania, a każda poszczególna osoba doskonale wie, jakie zadania zostaną jej powierzone i do czego się zobowiązała w ramach zawartej umowy. Poza tym jest to idealna okazja, by lepiej poznać się z hostessami, upewnić jak wyglądają, a także przekonać, czy na pewno poradzą sobie w pracy oraz sprostają wymaganiom agencji i firmy ją wynajmującej. Podczas odprawy konieczne jest także omówienie zasad współpracy, obowiązków i udzielenie hostessom praktyczny informacji.