06 styczeń 2018

Typy sylwetek - jak się ubierać?

Zdrowie i uroda
Każda młoda dziewczyna, która próbuje swoich sił w modelingu nie tylko musi spełniać pewne warunki, co do wyglądu, być świadomą swego ciała i umieć swobodnie z nim pracować, ale również znać się na modzie, gustownie się ubierać. Profesjonalna agencja modelek zwraca bowiem uwagę na to, na ile potencjalna kandydatka potrafi wyczuć w czym jest jej dobrze, a co działa na jej niekorzyść. Wbrew pozorom, nawet modelki, wydawałoby się wysokie i szczupłe, na których każdy ciuch dobrze leży mają pewne ograniczenia. I niestety nie wszystko da się nadrobić dietą i ćwiczeniami. Wszyscy z nas posiadają określony typ sylwetki. Ważne, by wiedzieć, jak ukryć zbyt szerokie ramiona, podkreślić kształtne biodra czy też uwypuklić długie, zgrabne nogi. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Figura typu prostokąt (papryka)

O sylwetce w kształcie prostokąta mówimy wtedy, gdy ramiona i biodra mają taką samą szerokość, a wcięcie w talii jest ledwo zarysowane, niemal niewidoczne. Z kolei uda stanowią przedłużenie linii bioder. Jako, że w takiej figurze najbardziej odznaczają się ramiona, sylwetka może sprawiać wrażenie wręcz chłopięcej. Aby to przykryć, dziewczyny powinny podkreślać talię, np. za pomocą paska do sukienki lub spódnicą czy też spodniami z wysokim stanem. Unikać należy natomiast bufiastych rękawów i bluzek na cienkich ramiączkach. Zamiast nich świetnie sprawdzą się długie rękawy - wąskie lub rozszerzane. Dobre wrażenie będzie również robił dekolt w kształcie litery „V”, który dodatkowo podkreśli talię.

Figura typu okrąg (jabłko)

Dziewczyny, które mają sylwetkę jabłka wyróżnia obfity biust, szerokie biodra i ramiona, a także brak wcięcia w talii, co dodatkowo podkreślają szczupłe nogi. W tym przypadku trzeba uważać na swetry i bluzki z golfem, a także tuniki. Dobrze sprawdzają się natomiast kopertowe zapięcia i dzianinowe tkaniny. Sylwetkę typu okrąg wysmuklają sukienki o prostym kroju oraz szerokie paski.

Figura typu trójkąt (gruszka)

Dla sylwetki gruszki typowe są wąskie ramiona, mały biust i bardzo zaokrąglone uda i biodra, które stanowią najcięższy punkt ciała. Stąd należy zadbać o to, by je wyszczuplić. Dziewczyny o takiej figurze powinny odmawiać sobie obszernych bluzek, szczególnie z dekoltem w kształcie litery „V”, na rzecz tych z bufiastymi rękawami, albo o długości ¾. Biodra nieco ukryją rozkloszowane spódnice i sukienki. Zamiast spodni rurek i biodrówek dobrze sięgać po klasyczny, prosty krój, a nawet dzwony.

Figura typu klepsydra

Ten rodzaj sylwetki uznawany jest za najbardziej kobiecy, o czym decydują pełne biodra, wąska talia i duży biust. Z założenia dziewczynom, które mają taką figurę najprościej się ubierać, gdyż są po prostu proporcjonalne. Z drugiej strony łatwo przeciążyć sylwetkę bezkształtnymi formami, sukienkami odcinanymi pod biustem, asymetrycznymi spódnicami.