15 lipiec 2017

Targi wystawiennicze – na co zwrócić uwagę, aby osiągnąć sukces

Eventy
Od niepamiętnych czasów targi wystawiennicze to jedna z niewielu okazji ku temu, aby przedstawić swoją firmę i jej ofertę w jak najlepszym świetle, bezpośrednio spotkać się z potencjalnymi klientami i kontrahentami, a także nawiązać nowe znajomości, a być może i długofalową współpracę. Z tego względu tak ważne jest opracowanie skrupulatnego, pod każdym względem przemyślanego planu działania oraz koncepcji prezentowania się. Tu nie ma czasu na improwizację. Pośród kilkudziesięciu, a często nawet kilkuset stoisk konkurencyjnych firm trzeba dać z siebie wszystko. Co dokładnie wziąć pod uwagę przygotowując się do udziału w targach? Przekonajmy się!

Stoisko

Jeżeli zdecydowaliśmy się już na czynny udział w targach wystawienniczych i zarezerwowaliśmy przestrzeń wystawową, pora na projekt stoiska. Przede wszystkim powinno ono odzwierciedlać tożsamość firmy. Absolutną koniecznością jest przemyślany rozkład, dobrze wyeksponowane logo, wykorzystanie barw i odcieni zgodnych z identyfikacją wizualną przedsiębiorstwa, a także bogactwo materiałów promocyjnych (broszur, katalogów, informatorów, ulotek). Wyróżnia się cztery podstawowe koncepcje strategicznego ustawienia stoiska: orientację na produkt, rozwiązania, komunikację oraz konkurencję. Należy jednak przy tym pamiętać, że przesyt zawsze jest niewskazany. Wszelkie dodatkowe atrakcje nie mogą zakłócać komunikacji przedstawicieli firmy z osobami odwiedzającymi nasze stoisko. Z tych samych względów odradza się eksponowanie zbyt dużej ilości produktów. Lepszym wyjściem jest pokazanie tych najpopularniejszych, cieszących się największym zaufaniem wśród obecnych klientów.

Obsługa

Prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem na targach wystawienniczych jest obsługa stoiska. To uśmiechnięci, otwarci ludzie, którzy w sposób wyczerpujący odpowiadają na wszelkie pytania osób zainteresowanych ofertą firmy są bezpośrednio odpowiedzialne za to, czy będzie można mówić o udziale w tego rodzaju evencie w kategoriach ważnego osiągnięcia, sukcesu. Inteligentne, atrakcyjne hostessy, które przyswoiły wiedzę na temat konkretnej branży, charakteru przedsiębiorstwa, jego produktów lub usług, a dodatkowo sprawnie posługują się językiem angielskim to wprost nieoceniona pomoc dla prezesów, menedżerów i wyszkolonych handlowców firmy.