10 czerwiec 2018

Sesja zdjęciowa - jak się przygotować od strony organizacyjnej?

Eventy
Profesjonalna sesja zdjęciowa promująca np. nową kolekcję zarówno początkującego, jak i sławnego już szerokiemu gronu odbiorców projektanta mody, nowego modelu samochodu określonej marki, nowej linii kosmetyków do makijażu itp. to poważne przedsięwzięcie. Należy więc w miarę możliwości rzetelnie się do niej przygotować. Prawdopodobnie prędzej czy później konieczne okaże się skorzystanie z pomocy agencji, która zaoferuje nam właściwego fotografa, a także wspomoże w doborze właściwych modelek bądź hostess. Nie bez znaczenia jest również cała oprawa sesji - tu także przydatna będzie doświadczona agencja.

Dobry pomysł i plan przede wszystkim

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, gdy do głowy przyjdzie nam pewien pomysł na sesję zdjęciową to wziąć kartkę i długopis, ewentualnie komputer i spisać swoją koncepcję. Warto w takim planie uwzględnić miejsce, jego klimat, akcesoria, a także wymarzone modelki bądź hostessy. Im bardziej zapisany kawałek papieru, tym lepiej. Będziemy bowiem dokładnie wiedzieli, czego poszukujemy, a co za tym idzie szanse na udaną, spójną pod względem stylistycznym sesję większe. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Przechodzimy do działania

Jeśli już posiadamy plan warto trzymać się po kolei spisanych na nim podpunktów. Dobrze, abyśmy na tym etapie wiedzieli już kto będzie odpowiedzialny za wykonanie zdjęć. Profesjonalny fotograf, który nie jedną taką sesję ma już za sobą to doskonały doradca. Z jego pomocą możemy rozpocząć poszukiwania miejsca - czy to klimatycznych uliczek w postindustrialnym centrum Śląska (Katowice) bądź urokliwych plenerów pośród pól zasianych zbożami czy też studia fotograficznego lub poprzemysłowej hali. Wszystko zależy od tego, w jakim klimacie mają być osadzone fotografie. Bardzo ważne, by nie sugerować się jedynie zdjęciami i podglądem terenu w internecie, ale udać się osobiście do wytypowanego miejsca jeszcze przed sesją. Kolejno, trzeba znaleźć właściwe osoby, czyli fotomodelki bądź hostessy, które staną się bohaterkami naszej sesji. I tu podobnie, jeśli w planie uwzględniliśmy szczegółowy opis dziewczyny (jej wygląd, cechy szczególne, usposobienie itp.) poszukiwania będą dużo prostsze. Wreszcie trzeba kupić bądź wypożyczyć akcesoria, które pojawią się na planie zdjęciowym, a także dobrać odpowiednie światło (w tym przypadku należy zdać się na fotografa).