01 wrzesień 2017

Przygotowania do castingu – kilka zabiegów pielęgnacyjnych, które pomogą Ci zdobyć kontrakt z agencją hostess i modelek

Jak zacząć?
Casting to często moment decydujący dla młodych dziewczyn, które próbują swoich sił w modellingu lub w pracy hostessy. To, czy zostaną w czasie przesłuchań odebrane pozytywne, a tym samym dostaną kontrakt lub zlecenie to dla nich być albo nie być. Poza sympatycznym uśmiechem, atrakcyjnym przedstawieniem się i nawiązaniem z jury krótkiej, inteligentnej rozmowy, agencje biorą pod uwagę jeszcze kilka istotnych czynników. W końcu praca modelki to praca nad własnym ciałem i twarzą. Dlatego tak ważne jest, aby na castingach wyglądać olśniewającą.

Nienaganna fryzura

Jedno jest pewne – nie uda Ci się ukryć zniszczonych i przetłuszczonych włosów. Jury nie będzie interesowało to, czy miałaś czas odwiedzić kilka dni przed castingiem fryzjera, ani czy biegłaś na spotkanie z uczelni czy przyszłaś prosto z domu. Twoje włosy muszą wyglądać zdrowo i świeżo. Najlepiej, aby były rozpuszczone – nie eksperymentuj z żadnymi udziwnionymi fryzurami. Jednak pamiętaj, aby wziąć ze sobą gumkę – z pewnością zostaniesz poproszona o związanie włosów w kuc, aby pracownicy agencji mogli lepiej przyjrzeć się Twojej buzi i wykonać polaroidy.

Naturalne brwi

Całe szczęście mocno wydepilowane, przypominające narysowaną mazakiem cienką kreskę brwi już dawno wyszły z mody. Na czasie są dziś naturalne, szerokie, nawet nieco krzaczaste brwi. Wystarczy więc, że pozbędziesz się kilku niepotrzebnych włosków z okolic powyżej nosa (pomiędzy brwiami) oraz tych, które nachodzą na powiekę. Myślałaś nad permanentnym makijażem brwi? Zapomnij o tym jak najszybciej! Agencja hostess i agencja modelek -
 Papilio

Czysta cera

Idealnie czysta skóra twarzy to wizytówka każdej modelki i hostessy. Absolutnie niedopuszczalne są liczne wypryski oraz przebarwienia. Chcąc zrobić karierę w wielkim świecie musisz być ekspertką od pielęgnacji twarzy. Znać skład kosmetyków, wybierać te, na bazie naturalnych składników, a także regularnie odwiedzać kosmetyczkę. W razie problemów najlepiej zwrócić się do dermatologa, który cieszy się świetną opinią i zaufaniem wielu pacjentów. Na castingu najlepiej zjawić się bez makijażu lub z bardzo delikatnym. Prawdopodobnie i tak zostaniesz poproszona o jego zmycie.

Wypielęgnowane dłonie i stopy

Paznokcie, zarówno u rąk, jak i stóp muszą być naturalne, tzn. ładnie przypiłowane i muśnięte odżywką lub lakierem w jasnym kolorze – beżu, ecru. Zapomnij o tipsach, żelach i hybrydach.