22 styczeń 2018

Praca modelki i hostessy - jak się uchronić przed ewentualnym niebezpieczeństwem?

Eventy
Młode dziewczyny, które pracują jako modelki lub hostessy, z pewnością zgodzą się ze stwierdzeniem, że ogromną zaletą tej branży jest możliwość bycia twarzą znanej marki, a co za tym idzie sława. Prócz tego niezwykle ekscytujące jest bezustanne poznawanie nowych ludzi oraz przebywanie w nowych miejscach. Niestety, może to pociągać za sobą również negatywne skutki. Aby im zapobiec, uchronić się przed jakimkolwiek niebezpieczeństwem, warto być tego świadomą. Każda agencja hostess i modelek niewątpliwie podkreśla, że grunt to przestrzegać kilku dość prostych reguł. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w pracy hostessy i modelki

Aby nie narazić się na niebezpieczeństwo przede wszystkim należy współpracować z profesjonalną, doświadczoną, cieszącą się zaufaniem agencją hostess i modelek. To jej należy przekazywać wszelkie otrzymane wizytówki, kontakty, propozycje współpracy, gdyż od podszewki zna to środowisko. Umawiając się na spotkanie z nieznaną postacią, która działa w tym biznesie najlepiej wybrać miejsce publiczne (kawiarnię, restaurację, biuro agencji), w godzinach pracy, ewentualnie zabrać ze sobą osobę towarzyszącą. Oczywiście unikać trzeba spotkań w mieszkaniach prywatnych i pokojach hotelowych. Absolutnie nie wolno Ci podpisywać jakichkolwiek umów czy zgody na publikację zdjęć bez konsultacji agencją. Pod żadnym pozorem nie zgadzaj się na zdjęcia erotyczne, nawet wykonane w celach prywatnych. Nigdy nie wiesz, kiedy ujrzą światło dzienne. Wreszcie informuj swoich bliskich o wszelkich kontraktach i wyjazdach, tak aby wiedzieli co się z Tobą dzieje - bez względu na to, czy to Wrocław czy Barcelona. Bądź też wyczulona na fantastycznie brzmiące oferty, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że są podejrzane.

Bezpieczeństwo w internecie

W dzisiejszych czasach bardzo dużo spraw załatwiamy przez internet. Z jednej strony daje nam on niesamowite możliwości, z drugiej, również pociąga za sobą pewne ryzyko. Dlatego, zakładaj konta na portalach przeznaczonych dla hostess i modelek z rozwagą. Wybieraj tylko te sprawdzone. Zanim w mediach społecznościowych, np. na Facebooku czy Instagramie udostępnisz jakiekolwiek zdjęcie czy post przemyśl, jak on wpłynie na Twój wizerunek. Nie odbieraj sobie swojej strefy prywatnej i intymnej. Korespondencję prowadź najlepiej za pośrednictwem agencji, np. poprzez firmowego e-maila i profile na innych stronach. Potencjalnych pracodawców sprawdzaj bardzo skrupulatnie - dokładnie analizuj ich ofertę, dotychczasowe realizacje, stronę www, kogo reprezentują itd.