08 październik 2017

Pierwsza profesjonalna sesja zdjęciowa, czyli jak poczuć się pewnie przed obiektywem aparatu?

Zdrowie i uroda
Jeżeli już dostałaś kontrakt w dobrej agencji hostess i modelek, co więcej zaproponowano Ci udział w pierwszej profesjonalnej sesji zdjęciowej dla konkretnej firmy warto wykorzystać tę szansę. Niestety, świat mody i eventów branżowych, prócz tego, że absolutnie magiczny, często okazuje się dość brutalny. Tu nie ma kompromisów. Jeżeli chcesz spełnić marzenie o wielkim świecie, okładkach topowych magazynów i wybiegach w europejskich stolicach mody musisz dać z siebie 110% i to już na starcie. W końcu, liczy się pierwsze wrażenie. Jak przygotować się do spotkania z fotografem? Co pomoże poczuć się swobodnie przed obiektywem? Jak zaprezentować się z jak najlepszej strony? Podpowiadamy!

Zabiegi pielęgnacyjne na kilka dni przed sesją

Jeżeli bycie modelką to cel, do którego konsekwentnie dążysz od kilku lat z pewnością dbasz o swoją figurę - regularnie ćwiczysz i zdrowo się odżywiasz. Mimo to warto przyjrzeć się swojej sylwetce i zastanowić, czy na kilka dni przed wymarzoną sesją możesz jeszcze coś poprawić. Przykładowo jeśli uważasz, że brzuch mógłby być bardziej płaski i umięśniony a nogi jeszcze odrobinę smuklejsze poświęć kilka minut dłużej na trening nad tymi partiami ciała. Rozdwojone końcówki włosów przytnij, codziennie nakładaj na nie odżywkę, a na twarz maseczki. Zadbaj o paznokcie rąk i stóp - ładnie przypiłuj, pomaluj lakierem w jasnym kolorze (o ile fotograf/projektant mody/wizażysta nie zalecił inaczej). Dopełnieniem całości jest oczywiście idealnie nawilżona, gładka skóra, dlatego pamiętaj o codziennym stosowaniu balsamów i olejków. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Oswajanie własnego ciała

Sesja zdjęciowa to przede wszystkim umiejętne pozowanie. O ile na improwizację mogą pozwolić sobie dziewczyny, które mają już za sobą niejedną kampanię i olbrzymią świadomość własnego ciała, o tyle Ty, na początku swojej drogi powinnaś odpowiednią się przygotować. A zatem przyjrzyj się w lustrze jak wyglądasz w różnych pozycjach. Odkrywaj również swoją mimikę twarzy. Inspirację czerp z magazynów mody od światowej sławy modelek. Nie zapominaj przy tym, że każda sylwetka jest inna. Sprawdź jakie pozy są najkorzystniejsze właśnie dla Ciebie. Nie spiesz się. Poświęć na to jak najwięcej czasu. Wówczas już na sesji stres będzie mniejszy, dzięki czemu łatwiej będzie ci ustawić się do zdjęć - podkreślić swoją urodę, a niedoskonałości zatuszować.