25 lipiec 2017

Modelką być - charakterystyka pracy na wybiegach i przed obiektywem

Zdrowie i uroda
Sława, podziw i pieniądze – wiele dziewcząt właśnie tak wyobraża sobie zawód modelki. Zgłaszając się do agencji lub bezpośrednio na castingi młode kobiety często sądzą, że wystarczy odpowiedni wzrost i ładna buzia. Jednak, aby w tej branży osiągnąć prawdziwy sukces, poza przechadzaniem się po wybiegu lub uśmiechaniem do obiektywu od kandydatek wymaga się szeregu konkretnych cech charakteru oraz wyraźnych predyspozycji do wykonywania powierzanych zadań. Praca w modellingu wiąże się bowiem z określonym stylem życia, licznymi wyjazdami w różne zakątki świata, a także z odwagą i poświęceniem. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Wygląd

Wzrost powyżej 174 cm, proporcjonalna, drobna budowa (obwód biustu - 85-90 cm, talia – około 60 cm, biodra około 90 cm), nieskazitelna, gładka cera oraz zadbane, lśniące włosy – tak w skrócie można określić podstawowe wymagania dotyczące wyglądu modelki wybiegowej. Oczywiście elementami absolutnie dyskwalifikującymi kandydatki są w tym przypadku wszelkie widoczne blizny i znamiona. Warto jednak przy tym pamiętać, że większość dziewczyn przed rozpoczęciem pracy w tym zawodzie niekoniecznie była uznawana za chodzące bóstwa. Agencje wcale nie poszukują klasycznych piękności. Tu liczy się charakterystyczna twarz, intrygująca, przyciągająca uwagę uroda. Standardy te dotyczą również fotomodelek, z tą różnicą, że aby brać udział w sesjach zdjęciowych wystarczy posiadać około 168-170 cm wzrostu.

Cechy charakteru i umiejętności

Otwartość na nowe doświadczenia oraz zdolność do szybkiej adaptacji w nowym środowisku bez wątpienia pomagają w zawodzie modelki. Przy częstych wyjazdach, a tym samym współpracy z różnymi ekipami po prostu trzeba być pozytywnie nastawioną do nowych wyzwań i nowych ludzi. Z tych samych względów pożądanymi cechami jest również cierpliwość i odporność na stres, krytykę i zmęczenie. Poza tym nie do przecenienia jest umiejętność dostosowania swojego wyglądu do wymagań sesji, a także gotowość do spełniania oczekiwań związanych z koncepcją artystyczną projektanta, organizatora pokazu bądź też fotografa. Dodatkowo modelka musi być dyspozycyjna oraz powinna swobodnie posługiwać się językiem angielskim.