25 czerwiec 2018

Kolportaż materiałów reklamowych - co to jest i jaką rolę odgrywają w nim hostessy?

Eventy
Pośród oferty profesjonalnych agencji hostess, które działają niemalże we wszystkich regionach Polski obok obsługi targów, eventów, imprez firmowych, kongresów i bankietów znajdziemy również kolportaż materiałów reklamowych. Co to jest? Na czym polegają tego rodzaju działania o charakterze marketingowym? Wreszcie jaką rolę podczas takich akcji odgrywają hostessy?

Kolportaż - definicja

Kolportaż materiałów reklamowych to jedna z najpopularniejszych form wmarketingu bezpośredniego. Równie często nazywany dystrybucją ulotek, broszur, informatorów, katalogów, a nawet gadżetów reklamowych pozwala na kontakt face-to-face z klientem. I choć mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach kolportaż został zdominowany przez reklamę internetową, okazuje się, że wciąż przynosi firmom zaskakujące efekty. A wszystko dlatego, że daje niepowtarzalną możliwość zaprezentowania się, dostarczenia oferty wprost do rąk potencjalnych klientów, a co za tym idzie zaistnienia w świadomości konsumentów oraz utrwalenia wizerunku marki. Wreszcie kolportaż pozwala na wybór dokładnej lokalizacji i czasu, w których ma się odbywać akcja typu door-to-door, a więc i na spersonalizowanie jej pod konkretną grupę odbiorców. Według uznania może to być Warszawa i tłoczne ulice w godzinach szczytu bądź alejki w centrach handlowych, lub też tereny wiejskie o dowolnej porze dnia. Wszystko zależy od produktu i tego, do kogo chcemy z nim dotrzeć. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Kolportaż a hostessy

Jak już zostało wspomniane kolportaż materiałów reklamowych umożliwia dotarcie do potencjalnych klientów i zaistnienie marki w świadomości szerokiego grona konsumentów. Jednak, aby takie działania przyniosły mierzalne efekty, a więc przełożyły się na wzrost sprzedaży nie wystarczy tylko rozdać jak najwięcej ulotek. Na odbiorcach trzeba jeszcze zrobić pozytywne wrażenie - w przeciwnym razie nawet nie spojrzą na broszurę, lecz zgniotą ją w dłoni i wyrzucą do pierwszego napotkanego na swojej drodze kosza na śmieci. Dlatego współcześnie do kolportażu zatrudnia się doświadczone na tym polu hostessy, które nie tylko będą wystawiały rękę z ulotką w stronę przechodniów, ale również zaczepią ich, uśmiechną się, wymienią życzliwości, spróbują nawiązać choćby krótką rozmowę. Tylko wówczas będziemy mogli mieć pewność, że marketing bezpośredni będzie skuteczny, przyniesie zamierzone rezultaty, a nasza marka zostanie zapamiętana i będzie dobrze się kojarzyć.