17 marzec 2018

Jakim budżetem trzeba dysponować, by wynająć hostessy do obsługi eventów branżowych?

Eventy
Targi wystawiennicze, konferencje, spotkania biznesowe, bankiety, imprezy - w dzisiejszych czasach standardem jest to, że do ich obsługi wynajmuje się hostessy. Młode, atrakcyjne, inteligentne, uśmiechnięte i bardzo kontaktowe dziewczyny są najlepszą wizytówką danej marki. A jeśli dodatkowo mogą pochwalić się już pewnym doświadczeniem w tej dziedzinie jednego możemy być pewni - inwestycja w profesjonalny personel z pewnością nam się opłaci. Przejdźmy jednak do konkretów. Z pewnością jesteś ciekawa/ciekawy, ile właściwie kosztuje wynajęcie hostessy.

Czynniki, które składają się na koszt wynajęcia hostess

Zanim przystąpisz do rozmów z agencją hostess i negocjowania korzystnej dla siebie ceny, musisz poznać czynniki, które wpływają na ostateczną stawkę. Oczywiście najważniejszą kwestią jest wynagrodzenie hostessy. A te najczęściej zależy od rodzaju eventu czy też akcji promocyjnej, odległości, a więc kosztów dojazdu, czasu trwania wydarzenia, scenariusza imprezy, ilości personelu, wymaganych umiejętności i predyspozycji fizycznych hostess oraz dodatkowych aspektów, takich jak ściśle określony strój (własny bądź firmowy).   Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Brak jednolitej stawki

Niestety, jedyne co możemy Ci zaoferować to ceny orientacyjne. Agencje hostess, które najpierw rekrutują dziewczyny do pracy, a później wynajmują je do obsługi eventów branżowych oferują im bardzo różne zarobki. Za minimalną stawkę przyjmuje się 13zł za godzinę brutto. Przeważnie obowiązuje ono w przypadku promocji produktów i roznoszenia ulotek w supermarketach i galeriach handlowych. W zależności od poziomu skomplikowania danego zlecenia, stawki mogą jednak osiągnąć nawet 100 zł za godzinę (bankiety, gale, targi). Dodatkowo płatne są umiejętności specjalne, np. znajomość języka obcego. Wówczas to hostessy mogą pełnić rolę tłumaczek podczas spotkań z zagranicznymi kontrahentami. Lepiej opłacane są także fordanserki i animatorki, które biorą udział w wyreżyserowanych akcjach. Poza tym, dużo zależy od samej marki, którą mają promować hostessy. Marki premium wyceniane są naturalnie wyżej, aniżeli niewielkie, mniej znane firmy. Podsumowując, na ostateczną cenę za obsługę hostess ma wpływ bardzo wiele czynników.