25 grudzień 2017

Jak zostać fotomodelką?

Jak zacząć?
Świat modelingu oczarowuje wiele młodych dziewcząt. Marzą one o pracy dla uznanych projektantów mody i okładkach topowych magazynów. O pięknych strojach, zachwycających makijażach, podróżach, błysku fleszy. Często przesłaniają one trud, jaki trzeba włożyć, aby osiągnąć w tym zawodzie sukces. Co zrobić, aby zostać fotomodelką?

Warunki stawiane przed kandydatkami na fotomodelki

Dużym pocieszeniem dla dziewcząt próbujących swoich sił w zawodzie fotomodelki jest fakt, że wzrost i wymiary nie są aż tak ważne, jak w przypadku pokazów na wybiegach. W zamian każda profesjonalna agencja fotomodelek wymaga, by kandydatki były fotogeniczne, a także swobodnie czuły się przed obiektywem. Niestety, ale aparat wszystko przedstawia w nieco odmiennej perspektywie. Często bywa, że piękna w rzeczywistości dziewczyna na zdjęciach wychodzi raczej niekorzystnie i odwrotnie - dziewczyna o dość przeciętnej urodzie, na fotografiach może wprost zachwycać. A jako, że na przestrzeni lat, kanony piękna nieco się zmieniły, współcześnie projektanci i agencje poszukują twarzy, które zapadają w pamięć. Bardzo często okazuje się, że to, co stereotypowo uważa się za wadę, w świecie mody okazuje się „tym czymś”, co sprawia, że uroda jest ciekawa. Mogą to być piegi, odstające uszy, nieco za duży nos, szczelina między przednimi zębami. Liczy się umiejętność przekucia tego w zaletę oraz pewność siebie i świadomość swojego ciała. Fotomodelka musi znać swoje mocne i słabe strony, wiedzieć jak się poruszać przed obiektywem, jak ustawić do zdjęcia. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Portfolio, czyli wizytówka fotomodelki

Myśląc o modelingu na poważnie, z pewnością warto zainwestować w profesjonalne portfolio, czyli sześć zdjęć: dwa twarzy, dwa twarzy i tułowia oraz dwa całej sylwetki. Portfolio stanowi wizytówkę, a często nawet zastępuje rozmowę kwalifikacyjną. Dlatego tak ważne, by w tym celu nawiązać współpracę z doświadczonym fotografem, który będzie w stanie wyciągnąć z młodej dziewczyny 100%, tzn. uchwyci na fotografiach jej osobowość i wyeksponuje atuty.

Działalność w internecie ma znaczenie

Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach internet mówi o nas bardzo dużo, dlatego warto go wykorzystać. Przede wszystkim z jego pomocą możemy porozsyłać portfolio do agencji modelingu oraz założyć konto na portalach poświęconych tej branży. Z pewnością nieocenionym narzędziem okaże się również ciekawie prowadzony Instagram, na którym możemy zdobyć pierwszych fanów, co przekładać się będzie na dynamiczny rozwój kariery. Wybierając modelki do kampanii, agencje zwracają obecnie uwagę na liczbę followersów, Popularna kandydatka zapewnia bowiem w social mediach dodatkową reklamę.