31 maj 2018

Jak zorganizować bankiet firmowy?

Eventy
Powodów ku temu, by zorganizować bankiet firmowy może być naprawdę dużo. Prestiżowa nagroda przyznana za konkretne osiągnięcie lub wkład w rozwój branży, zmiana prezesa, przedstawienie nowych członków zarządu, nawiązanie strategicznej współpracy z nowym partnerem, świętowanie owocnego zakończenia prac nad danym projektem to tylko niektóre przykłady. Już na ich podstawie możemy jednak stwierdzić, że każde małe lub średnie przedsiębiorstwo, każdy start-up i każda korporacja prędzej czy później będzie musiała wyprawić tego rodzaju oficjalne przyjęcie, na które prócz pracowników zaprosi także kontrahentów oraz ważne osobistości z branży. Niestety nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Dlatego podpowiadamy jak zorganizować bankiet. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Lista gości i zaproszenia

Zanim zaczniemy się zastanawiać, gdzie zorganizować bankiet, co podać na stoły i jakie atrakcje zapewnić uczestnikom, przede wszystkim musimy ustalić kogo zaprosimy. Lista gości pozwoli nam przewidzieć, jak dużej sali i ilu miejsc będziemy potrzebować. Wówczas będziemy mogli także przemyśleć kwestię zaproszeń. Współcześnie do wyboru mamy dwie opcje - tradycyjne zaproszenia papierowe rozsyłane pocztą lub zaproszenia w formie elektronicznej dostarczane na skrzynkę mailową. W jednym, jak i drugim przypadku należy jednak pamiętać, aby dotarły one do gości na sześć, w najgorszym przypadku cztery tygodnie przed wydarzeniem. Prócz podstawowych danych (daty, godziny, adresu, nr telefonu) powinna znaleźć się a nich informacja dotycząca dress code’u oraz prośba o potwierdzenie przybycia.

Miejsce

W przypadku oficjalnych bankietów odradzamy ich organizację w siedzibie firmy. Odpowiednim miejscem do świętowania sukcesów są restauracje bądź specjalne sale bankietowe, których współcześnie nie brakuje ani w dużych miastach (np. Łódź), ani w tych mniejszych (np. Arłamów). W drugim przypadku dodatkowo trzeba jednak zadbać o catering. Ważne, aby stylistyka i lokalizacja wybranego miejsca odpowiadały charakterowi firmy i branży oraz randze wydarzenia.

Menu

W dzisiejszych czasach talerz mięs niestety nie wystarcza. W zależności od tego, na ile elegancki ma być bankiet warto zaskoczyć gości ciekawymi potrawami. W wynajętej restauracji jedzenie może być podawane przez kelnerów do stolika. W przypadku sali bankietowych niezłym rozwiązaniem jest szwedzki stół, który daje wszystkim sporą dowolność wyboru.

Kwestie marketingowe i inne

Wreszcie, organizując bankiet nie można zapomnieć o działaniach marketingowych. Powinny one obejmować wspomniane już zaproszenia, a także rozdawane na miejscu broszury informacyjne, ulotki czy też gadżety reklamowe. Niezłym pomysłem jest również rozstawienie baneru. Oczywiście ktoś musi też witać gości oraz rozdawać wspomniane materiały promocyjne i drobne podarunki. Niewątpliwie najlepiej zadanie to wykonywać będą profesjonalne hostessy - piękne, młode, uśmiechnięte, komunikatywne dziewczyny. Nie można więc zapomnieć by odpowiednio wcześniej nawiązać współpracę z agencją hostess.