15 kwiecień 2018

Jak wygląda praca hostessy, a jak modelki?

Eventy
Podpowiadamy, kto lepiej sprawdzi się podczas różnych eventów W dzisiejszych czasach każda profesjonalna agencja hostess w swojej bazie skupia również modelki. Jest to o tyle wygodne, że niezależnie od tego, jakiego rodzaju imprezę organizujemy lub bierzemy udział (konferencje, targi, sesje fotograficzne, pokazy mody) i w jakim miejscu (np. duży Wrocław, czy mniejsze Arłamów) jedna firma jest w stanie zapewnić nam niemal całą obsługę. Z drugiej strony trzeba mieć pewną wiedzę na temat charakterystyki dwóch zawodów, wiedzieć jak wygląda praca hostessy, a czym zajmują się modelki. Chodzi o to, by powierzone dziewczynom zadania odpowiadały ich kwalifikacjom, a tym samym były zrealizowane w sposób profesjonalny.

Na czym polega praca hostessy?

Hostessy to dziewczyny, które przede wszystkim doskonale sprawdzają się podczas promocji produktów w supermarketach i galeriach handlowych oraz wszelkiego rodzaju akcjach marketingowych. Profesjonalne hostessy również świetnie radzą sobie przy obsłudze stoisk targowych, zarówno podczas krajowych, jak i międzynarodowych imprez branżowych o charakterze wystawienniczym. Młode, piękne, uśmiechnięte, otwarte na nowe kontakty dziewczyny rozdają wówczas ulotki, broszury i gadżety reklamowe, zachęcają do przetestowania i zakupu danego produktu bądź usługi. Co więcej, podczas bankietów mogą być partnerkami do tańca, oprowadzać gości po obiekcie, pełnić rolę tłumaczek podczas spotkań z zagranicznymi kontrahentami. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Co należy do obowiązków modelek?

Z kolei modelki to dziewczyny, które przede wszystkim współpracują z projektantami mody, a mianowicie prezentują na sobie odzież i obuwie podczas pokazów mody, a także na billboardach, plakatach, w katalogach. Stąd też modelki możemy podzielić na wybiegowe oraz fotomodelki. Przed jednymi, jak i drugimi w porównaniu do hostess stawia się większe wymagania co do ich wyglądu. Mają być szczupłe, wysokie, zadbane, o nieprzeciętnej urodzie oraz idealnej, pełnej blasku cerze. Z ich usług mogą skorzystać również producenci kosmetyków, biżuterii. W takiej sytuacji mówimy o part modelingu, który polega na prezentowaniu określonych produktów na konkretnej części ciała. Zdjęcia dłoni z pierścionkami, bransoletkami, zegarkami w czasopismach to właśnie forma reklamy, do której zatrudnia się part modelki.