11 luty 2018

Jak wybrać hostessy na targi krajowe i zagraniczne?

Eventy
Mimo istnienia nowych mediów, będących nowoczesnymi kanałami dla promocji, wciąż nie do przecenienia jest marketing bezpośredni (twarzą w twarz), który służy budowaniu i umacnianiu relacji z potencjalnym oraz dotychczasowym kontrahentem. Najlepszym tego przykładem są targi wystawiennicze, podczas których można nie tylko zaprezentować swoją firmę, ale również konkretny produkt lub usługę. Aby udział w tego typu evencie przyniósł nam realne, mierzalne efekty, abyśmy mogli stwierdzić, że przyłożył się do prawdziwego sukcesu, niezwykle ważna jest kwestia obsługi stoiska. Jak zwykle, chodzi więc o ludzi, idealnie dobrany personel promocyjny. Wobec tego, trzeba wiedzieć na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę rekrutując hostessy na targi krajowe i zagraniczne.

Kompetencje ważniejsze niż uroda

Niestety, bardzo często hostessy myli się z modelkami i wymaga, by były niemalże doskonałe. Poszukuje się dziewczyn z dużym biustem, nogami do nieba, włosami w kolorze blond, o zalotnym spojrzeniu. Zapomina się przy tym, że od wizerunku ważniejsze są jednak kompetencje. Oczywiście, dobrze, aby personel zatrudniany na targi był młody, ładny, szczupły i zadbany, lecz w pierwszej kolejności powinniśmy patrzeć na to, czy dziewczyna ma naturalny uśmiech, śmiałość w nawiązywaniu kontaktów, potrafi się dostosować i odnaleźć w zmiennych warunkach. W końcu celem hostessy jest wzmocnienie sprzedaży produktu, zbudowanie świadomości marki, zapewnienie komfortu gościom. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Znajomość języków

Niezależnie od tego, czy to targi krajowe, czy zagraniczne, zawsze warto zatrudniać hostessy, które będą swobodnie posługiwały się chociaż jednym językiem obcym. Kraków czy Londyn - to, gdzie odbędą się targi w tym przypadku nie powinno robić żadnej różnicy. Tu i tu możesz spotkać potencjalnych kontrahentów spoza Polski. Szkoda byłoby takiej szansy nie wykorzystać, zaprzepaścić ją tylko z tego powodu, że żadna z dziewczyn nie umie nawiązać krótkiej rozmowy w języku innym niż polski. Pamiętajmy natomiast, by nie wymagać od hostess, aby były bilingwalne. Wystarczy, że będą potrafiły mówić po angielsku - współcześnie posługuje się nim większość ludzi na świecie.