05 lipiec 2018

Jak uczcić jubileusz firmy?

Eventy
Firmowe jubileusze to jedne z najważniejszych powodów do świętowania. Do ich organizacji należy jednak podejść z rozwagą, wydarzenie zaplanować w najdrobniejszym szczególe. Jubileusz to nie tylko powód, by spotkać się w gronie współpracowników w innym środowisku niż siedziba przedsiębiorstwa, zjeść dobry obiad i pożartować. Przede wszystkim jest to przedsięwzięcie o charakterze marketingowym. Poprzez taki event można bowiem podkreślić swoją pozycję na rynku, uwypuklić dotychczasowe osiągnięcia i przedstawić ambitne cele na przyszłość. Na przyjęcie i wypada, i warto zaprosić kontrahentów oraz najważniejszych klientów. Wobec tego, krok po kroku podpowiadamy, jak uczcić jubileusz firmy, aby przyniósł jej korzyści wizerunkowe. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Różne pomysły na jubileusz firmy

Ile firm, tyle i pomysłów na organizację jubileuszu. Niektórzy decydują się na elegancką kolację/wystawny bal z wykwintnym jedzeniem i muzyką klasyczną graną na żywo, inni skłaniają się ku bardziej swobodnym imprezom, np. w plenerze. Najważniejsze jednak, by forma wydarzenia była spójna z wizerunkiem przedsiębiorstwa. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujemy - Kraków i elegancka sala bankietowa czy zaciszne obrzeża zatłoczonego miasta - warto uwzględnić kilka najważniejszych elementów.

Organizacja jubileuszu firmy - wybór miejsca i menu

Niezależnie od tego, czy przyjęcie ma się odbyć w plenerze, restauracji czy też w sali bankietowej warto poświęcić czas na znalezienie właściwego miejsca. Pod uwagę należy wziąć ilość zaproszonych gości, wielkość pomieszczenia, zaplecze techniczne i oczywiście cenę. W dużej mierze to od lokalizacji zależeć będzie prestiż jubileuszu. To, co znajdzie się na stołach również warto dostosować do klimatu impreza oraz samego miejsca. W eleganckich restauracjach i salach bankietowych goście powinni mieć podane do stolików przynajmniej przystawkę, dwudaniowy obiad oraz deser. Dobrze, aby kelnerze krążyli po sali z tacami zastawionymi dobrej jakości szampanem, winem i drinkami. W plenerze możemy pozwolić sobie na posiłki w formie szwedzkiego stołu i mniej wykwintne, raczej tradycyjne dania.

Scenariusz jubileuszu firmy

Na przyjęciu z okazji jubileuszu nie może zabraknąć czasu na przemówienia prezesa i najważniejszych gości i to niezależnie od charakteru wydarzenia. Poza tym, mile widziane są dodatkowe atrakcje, np. występy artystyczne. Jeśli w trakcie wręczane są jakieś nagrody, kwiaty, przyznawane podziękowania za zasługi nie może zabraknąć hostess, które zapewnią w takich momentach należy asystę. Hostessy powinny zresztą witać gości przy wejściu, oprowadzać po terenie imprezy, a na balach wcielać się w partnerki do tańca, przy czym muszą oczywiście być stosownie ubrane.