05 czerwiec 2018

Jak przygotować imprezę plenerową?

Jak zacząć?
Pierwsze upalne dni już dawno za nami. Lada moment zaczną się wakacje. A wraz z nimi imprezy plenerowe, bo jak wiadomo lato to najlepszy na nie czas. Sprzyjają temu długie dni oraz ciepłe wieczory. Zresztą o tej porze roku każdy z nas chcąc nacieszyć się słońcem i wysokimi temperaturami stara się jak najwięcej przebywać na zewnątrz - bez względu na to, czy to wieś, czy Warszawa. Weekendami spotykamy się więc z rodziną i przyjaciółmi przy grillu w ogrodzie, a także bierzemy udział w eventach i koncertach odbywających się na łonie natury. Z tych samych względów różnego rodzaju firmy decydują się na organizację pikników i innych wydarzeń. A zatem, wszystkim przedsiębiorstwom podpowiadamy, jak przygotować imprezę plenerową, aby przyniosła zamierzony efekt marketingowy.

Lokalizacja i infrastruktura

W procesie organizacji imprezy plenerowej pierwszym krokiem powinien być wybór odpowiedniego miejsca. I tu uwaga - poza tym, że musi być ono położone w malowniczej okolicy, nie można zapominać o czynnikach czysto praktycznych, infrastrukturze. Ważną kwestią jest dobry dojazd (np. wynajęty autokar), parking dla samochodów osobowych, zaplecze sanitarne (toalety wraz z umywalkami), garderoby dla ewentualnych muzyków, stoliki i krzesła, parasole i namioty, a także oświetlenie. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio pap

Elementy identyfikacji

Doskonałym rozwiązaniem, zarówno podczas eventów muzycznych, jak i tych, o charakterze biznesowym jest wdrożenie systemu identyfikacji uczestników. W tym celu warto posłużyć się specjalnymi opaskami na rękę, które przyznaje się każdemu z osobna w specjalnie wyznaczonym do tego punkcie rejestracji zlokalizowanym przy wejściu na teren imprezy.

Zaplecze gastronomiczne

Na imprezach plenerowych również nie można zapominać o kwestii jedzenia. Zamawiając firmę cateringową należy dopytać o opcję wydawania posiłków na zewnątrz, ilość personelu (kucharze, kelnerzy), ilość wydawek bądź też dań i przekąsek rozstawionych na szwedzkich stołach oraz gramatury poszczególnych porcji. Warto przeanalizować kilka różnych ofert - nigdy nie wiadomo, która okaże się najkorzystniejsza. O ile charakter imprezy na to pozwala niezłym rozwiązaniem są także modne w ostatnich czasach food tracki.

Hostessy i dodatkowe atrakcje

Tak samo jak na targach, eventach i bankietach firmowych ważna jest obsługa wydarzenia, tak i personel odgrywa istotną rolę podczas imprez plenerowych. Wobec tego, należy nawiązać współpracę z agencją hostess. Młode, uśmiechnięte, ubrane w wakacyjne stroje dziewczyny będą zachęcały uczestników do wspólnej zabawy, oprowadzały po atrakcjach. A jeśli dodatkowo zadbamy o ciekawe formy rozrywki takie, jak np. fotobudka hostessy wskażą jak ją obsługiwać, będą rozdawały zabawne gadżety (nakrycia głowy, okulary itp.).