17 grudzień 2017

Jak dbać o włosy zimą?

Zdrowie i uroda
Tak, jak skóra twarzy i dłoni wymaga szczególnej ochrony w ciągu kilku mroźnych, zimowych miesięcy, tak samo zadbać należy o włosy, na których bezpośrednio odbijają się trudne warunki pogodowe. Modelki, które występują w licznych sesjach fotograficznych oraz pokazach mody na wybiegach, a także hostessy będące żywą wizytówką danej marki, muszą na co dzień wyglądać olśniewająco. Nie mogą więc dopuścić do sytuacji, w której ich zwykle piękne fale, loki czy idealnie proste pasma zimą zamieniają się w burzę elektryzujących się kosmyków. Poza tym, powinny zadbać o to, by nazbyt się nie przetłuszczały. Podpowiadamy, jak skutecznie pielęgnować różne typy włosów. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Włosy przetłuszczające się

Przyczyną przetłuszczania się włosów jest to, że pod czapką skóra przegrzewa się, przez co gruczoły łojowe pracują intensywniej. Wobec tego, warto wybierać takie nakrycia głowy, które choć trochę przepuszczają powietrze, są przewiewne. Dzięki temu skóra będzie swobodnie oddychać. Poza tym, włosy należy myć tak często, jak jest to konieczne, nawet codziennie, oczywiście szamponem do włosów delikatnych lub przetłuszczających się. Wówczas będziemy mieć pewność, że kosmetyk nawilży skórę, nie przesuszy jej, a przy tym nie będzie powodował nadmiernego wydzielania łoju. Prócz tego zaleca się stosowanie odżywek i balsamów o lekkiej konsystencji, przeznaczonych do spłukiwania. Na koniec kąpieli dobrze spłukać głowę zimną chłodną wodą (włosy pozostaną świeże na dłużej).

Włosy elektryzujące się

Włosy elektryzują się w wyniku pocierania o nie sztucznymi włóknami (czapka, szalik), ponieważ w takich momentach wytwarzają się duże ilości naładowanych ujemnie cząsteczek, wzajemnie się odpychających. Na szczęście jest na to rada. Po pierwsze, konieczna jest wymiana czapki, na taką z naturalnej wełny lub bawełny. Prócz tego, raz w tygodniu należy nakładać maskę, która odżywia cebulki, zamyka łuski włosowe i nawilża skórę głowy. Z kolei, po każdym myciu trzeba używać odżywki przeznaczonej typowo do stosowania zimą. Kosmetyki takie zawierają składniki antystatyczne. Jedną z najprostszych metod radzenia sobie z elektryzującymi się kosmykami jest przygładzenie ich zwilżonymi dłońmi - woda neutralizuje ładunki elektryczne. Wreszcie bardzo ważne, by włosy czesać szczotką z naturalnego włosia lub metalowym grzebieniem, a suszyć suszarką z funkcją jonizacji.