05 sierpień 2018

Jak chodzić po wybiegu?

Jak zacząć?
Przed modelkami, a coraz częściej również hostessami stawia się wiele wymagań. Nie dość, że muszą one cechować się szczególną urodą, to jeszcze mieć odpowiednie cechy charakteru, posiadać szereg zdolności, a także właściwie się zachowywać. Tyczy się to zarówno dziewczyn zatrudnianych w światowych stolicach mody, jak i tych, które swoją karierę rozpoczynają w Polsce. Nie ma znaczenia czy to Mediolan czy Warszawa - chcąc współpracować z uznanymi projektantami mody trzeba dołożyć wszelkich starań, by ziścić swoje marzenia. Jedną z podstawowych umiejętności kandydatek na stanowisko modelki jest poruszanie się z gracją. Dzięki temu modelki wyglądają jeszcze piękniej, bowiem wydają się nieco wyższe i smuklejsze. Poza tym, atrakcyjności dodaje im lekki, zmysłowy chód. Wszystkim dziewczynom, które chcą zostać modelkami podpowiadamy, jak chodzić po wybiegu. Jednocześnie wierzymy, że z naszych rad skorzystają również hostessy i zwykłe dziewczyny. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Bądź pewna siebie

Podstawową cechą, która sprawia, że modelki tak dobrze prezentują się na wybiegu jest pewność siebie. Dziewczyny, które marzą o karierze w świecie mody osiągną sukces tylko pod warunkiem, że nie będzie im brakowało odwagi. Wybieg nie jest miejscem dla skromnych, wstydliwych kobiet, które chodzą ze spuszczoną głową, kulą się w sobie.

Nie garb się

Obserwując pokazy mody możemy zauważyć, że żadna z dziewczyn nie chodzi zgarbiona. Prosta postawa, a więc głowa podniesiona do góry, ściągnięte łopatki i wciągnięty brzuch jest nierozerwalnie związana z pewnością siebie. Należy jednak uważać, by nie przesadzać. Brak garbienia się w żadnym razie nie powinien przeistaczać się w nadmierną sztywność, sztuczność.

Rozluźnij mięśnie

Jak już wspominaliśmy utrzymywanie wyprostowanej sylwetki nie jest wystarczające. Aby wyglądać i czuć się swobodnie należy rozluźnić mięśnie. W żadnym razie nie wolno zaciskać pięści. Z drugiej strony należy pilnować, by nadmiernie nie wymachiwać rękoma.

Stawiaj duże kroki

Modelka przechadzająca się po wybiegu ma sprawiać wrażenie pewnej siebie, zachowywać się profesjonalnie, a zarazem bardzo swobodnie. Stąd też kroki powinny być zdecydowane, duże. Warto sobie wyobrazić, że stąpamy po jednej, cienkiej linii. Tylko wówczas biodra będą się subtelnie kołysały.