12 sierpień 2018

Hostessa - jak zachęcić do kupna?

Eventy
Choć wielu osobom mogłoby się wydawać, że praca hostessy nie jest zajęciem trudnym czy też wymagającym często okazuje się, że wprost przeciwnie. Hostessy nie tylko muszą perfekcyjnie wyglądać i ładnie się uśmiechać, ale przede wszystkim być bardzo otwarte, kontaktowe, potrafić nawiązać rozmowę, a nade wszystko skłonić do transakcji. Przecież głównym celem wszelkiego rodzaju działań o charakterze marketingowym jest doprowadzenie do nabycia przez niego oferowanego produktu lub skorzystania z usługi. A zatem, czy istnieją jakieś sprawdzone metody, z których śmiało może skorzystać każda hostessa? Jak zachęcić do kupna? Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Naturalność oraz zrywanie ze schematami

Niezależnie od tego, czy jesteś klientem agencji hostess, a więc reprezentujesz firmę, która wynajmuje młode dziewczyny do obsługi targów, eventów, bankietów, akcji promocyjnych itp., czy hostessą właśnie musisz stawiać na naturalność. Każdy konsument, który ma styczność z hostessą oczekuje szczerej rozmowy, sympatycznego uśmiechu, dobrej rady, nie zaś dialogu według z góry ustalonego schematu. Stąd też profesjonalne hostessy, to hostessy, którym łatwo przychodzi komunikacją z nieznajomymi, niezależnie od tego czy mają kontakt z mieszkańcami niewielkich miast typu Kielce, czy biznesmenów prowadzących interesy na skalę międzynarodową.

Zainteresowanie klientem

Nie ulega wątpliwości, że czynnikiem, który sprawia, że klienci chętniej inwestują w dany produkt bądź usługę jest poczucie, że hostessa jest nie tylko uprzejma, ale również zainteresowana osobą klienta. Warto więc na początku rozmowy zapytać o samopoczucie, zaś w dalszym etapie o gust, upodobania, indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Używanie imienia potencjalnego klienta

Doświadczone hostessy doskonale wiedzą, że zwracanie się do klienta używając formy grzecznościowej wraz z - co niesamowicie ważne - imieniem popłaca. Jako konsumenci lubimy słyszeć swoje imię, ponieważ daje nam to dowód na to, że nie jesteśmy tylko kolejnym spośród całych tłumów. Dlatego już na początku rozmowy warto dopytać rozmówcę o jego imię - dzięki temu poczuje się on wyróżniony, stanie się bardziej ufny, a co za tym idzie skłonny do rozmowy o prezentowanych produktach/usługach, a ostatecznie do transakcji.

Bazowanie na emocjach

Jako konsumenci lubimy myśleć, że nie robimy zakupów pod wpływem emocji, lecz nabywane produkty bądź usługi, z jakich korzystamy są dobrze przemyślane. Niestety, w rzeczywistości wygląda to troszkę inaczej. Stąd też hostessy w rozmowie z potencjalnymi klientami powinny odwoływać się do pozytywnych emocji, jakie będzie za sobą pociągała inwestycja.