18 maj 2018

Event - co to jest i jaką rolę odgrywają podczas niego hostessy?

Eventy
W ofercie naszej agencji pojawia się usługa wynajmu hostess na eventy (obok hostess na targi, gale, bankiety, itd.). Niejednokrotnie też w tekstach publikowanych na blogu poruszaliśmy temat eventów właśnie. Gdzie się nie ruszymy - Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, tam odbywają się mniejsze lub większe eventy. Jednak czym w zasadzie jest event, co odróżnia go od zwykłego wydarzenia i jaką rolę pełnią podczas niego hostessy? Czy, aby na pewno każdy z nas wie? A zatem, pora rozwiać wątpliwości.

Event – wydarzenie niezwyczajne

Sposób rozumienia czym jest event, a także odróżniania go od innych organizowanych przez różne firmy imprez, wydarzeń, spotkań opiera się raczej na intuicji. Niewiele osób zapytanych o definicję i cechy szczególne eventu potrafiłoby je bez zawahania wymienić. Najczęściej angielskiego terminu używamy zamiennie z polskim słowem „wydarzenie”. I rzeczywiście, event jest wydarzeniem, jednak nie tak zwyczajnym. Wpisana jest w niego pewna oryginalność, unikatowość. Stąd też odbywać się może jednorazowo, lub w długich odstępach czasu. Event zrywa ze schematami, zaskakuje, pokazuje nam coś, z czym dotąd nie mieliśmy okazji się spotkać. Stąd też tak trudno podjąć się skonstruowania jego definicji i klasyfikacji. Z inicjatywy Williama O’Toole’a i Julii Rutherford Silvers powstał jednak projekt EMBOK (Event Management Body of Knowledge). Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

EMBOK czyli kategoryzacja eventów

Poprzez EMBOK udało się opisać specyfikę niezwykłych wydarzeń, jakimi są eventy. I tak też przyjmuje się, że mogą mieć one charakter rozrywkowo-rekreacyjny (koncerty, wystawy, festyny), kulturalny (wydarzenia mające na celu kultywowanie tradycji i promowanie kultury i sztuki), społeczny i charytatywny (wydarzenia kierujące uwagę opinii publicznej na istniejące problemy społeczne, pomoc). Z drugiej strony eventy mogą mieć cel marketingowy (targi i wystawy promujące markę, służące realizacji celów sprzedażowych i wizerunkowych), biznesowo-korporacyjny (szkolenia dla pracowników), a także rządowy i obywatelski (inicjatywy państwowe i oddolne).

Hostessy na eventy

Podczas eventów hostessy podejmują się dyskretnych, acz niesamowicie skutecznych działań marketingowych. Tym samym w trakcie imprezy przyjmują rolę żywej wizytówki firmy. Nie ulega też wątpliwości, że obecność młodych, pięknych, uśmiechniętych dziewcząt podnosi rangę imprezy. Poza tym, hostessy dbając o właściwy przebieg wydarzenia, stanowią nieocenioną pomoc organizacyjną.