15 sierpień 2018

Czym się różni hostessa od promotora?

Eventy
W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej nowych stanowisk pracy, z którymi wielu z nas nigdy wcześniej nie miało styczności. Dotyczy to szczególnie branży marketingu. Co więcej, niektórym z nas ciężko rozszyfrować nazwy niektórych zawodów, bowiem bardzo często są one zaczerpnięte z języka angielskiego - tak, jak np. słowo „hostessa”. W efekcie zaczynamy się zastanawiać czym różnią się od siebie poszczególne z nich. Czy to przypadkiem nie zbyt wiele określeń na jedno i to samo zajęcie? Bo czym właściwie różni się praca hostessy od pracy promotora? Otóż różnice istnieją, i to jak się okazuje dość znaczące. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Kto to taki hostessa?

We współczesnej rzeczywistości raczej nikt kogo byśmy o to poprosili nie powinien mieć problemów z wyjaśnieniem w kilku słowach tego, kim jest hostessa. Z młodymi, pięknymi, uśmiechniętymi dziewczynami spotykamy się już nie tylko na eventach branżowych, które odbywają się w dużych miastach, takich jak np. Katowice, ale również w sklepach i centrach handlowych w mniejszych miejscowościach. Aby kandydować na stanowisko hostessy trzeba wyróżniać się miłą aparycją, być osobą otwartą, kontaktową, sympatyczną, potrafić radzić sobie ze stresem oraz długimi godzinami spędzonymi w szpilkach. Firmy najczęściej korzystają z usług agencji hostess, gdy biorą udział bądź organizują akcje promocyjne, targi, spotkania biznesowe, imprezy jubileuszowe, pikniki, bankiety itp. Najchętniej przedsiębiorstwa korzystają z pomocy takich hostess, które wykazują się szczególną kulturą osobistą, cierpliwością oraz umiejętnością zjednywania sobie ludzi.

Promotor - podstawowe zadania

Poza tym, że w ostatnich kilku latach zrobiło się głośno na temat hostess, również sporo słyszy się o promotorach. Kim oni są? Czym ich praca i zakres obowiązków różni się od obowiązków hostess? Otóż jak sama nazwa wskazuje promotor zajmuje się promocją marki. Jego rolą jest kreowanie wizerunku firmy, jednak nie poprzez rozdawanie ulotek, witanie gości i zachęcanie ich do skorzystania z oferty danej firmy, lecz przez prezentację konkretnego produktu bądź usługi. W związku z tym musi on posiadać rzetelną wiedzą na temat towarów i usług, jakie ma do zaoferowania swoim klientom i kontrahentom przedsiębiorstwo, dla którego akurat pracuje.