12 lipiec 2018

Co to jest kolportaż ulotek? Różne formy dystrybucji materiałów reklamowych

Eventy
Co prawda, w jednym z poprzednich wpisów zamieszczonych na naszym blogu po krótce wyjaśniliśmy już co to jest kolportaż ulotek oraz jaką rolę w takich działaniach o charakterze marketingowym odgrywają hostessy. Zdaje się jednak, że tematu tego nie wyczerpaliśmy do końca. Stąd też, chcielibyśmy uzupełnić podstawowe informacje na temat akcji promocyjnej, za jaką bez wątpienia możemy uznać właśnie dystrybucję materiałów reklamowych przez hostessy - czy to na wybranych terenach/osiedlach dużych miast (np. Warszawa), czy to na ulicach/w galeriach handlowych. Wobec tego, przechodzimy do omówienia różnych form kolportażu ulotek. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Rozdawanie ulotek przechodniom

Zdecydowanie najpopularniejszą formą kolportażu materiałów promocyjnych jest rozdawanie ulotek przez zatrudnione specjalnie w tym celu hostessy przechodniom mijanym na ulicach miast. W dzisiejszych czasach coraz częściej młode, uśmiechnięte dziewczyny ubrane w stroje nawiązujące do marki, jaką reprezentują spotykamy także w dużych centrach handlowych, a nawet podczas eventów, wydarzeń kulturalnych, różnego rodzaju imprez. I nic w tym dziwnego - działania takie umożliwiają dotarcie do ogromnej liczby potencjalnych klientów w stosunkowo krótkim czasie. Zwłaszcza, że hostessy są w tym celu odpowiednio przeszkolone i doskonale wiedzą jak się zachowywać i co mówić, by nie tylko wręczyć ulotki do rąk napotykanych osób, ale również nawiązać kontakt wzrokowy, a w najlepszym razie krótką rozmowę. To właśnie interakcja z przechodniem - w takiej, czy innej postaci jest w tym wszystkim najważniejsza. Bez niej bowiem, nie uda się zachęcić żadnego potencjalnego klienta do przeczytania ulotki, a ostatecznie do zakupu reklamowych produktów/skorzystania z usługi.

Bezadresowy kolportaż ulotek

Poza dystrybucją ulotek wśród przechodniów na ulicach miast, w galeriach handlowych itp. kolportaż przeprowadza się bezpośrednio pod drzwi domów mieszkańców wskazanego obszaru miasta. Wówczas to hostessy wrzucają materiały reklamowe do skrzynek pocztowych lub umieszczają je na wycieraczkach. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby pukały do drzwi celem zaprezentowania potencjalnym klientom oferty firmy, na zlecenie której prowadzą działania marketingowe.