30 sierpień 2018

Co robi promotor marki?

Eventy
Prowadzisz firmę i zastanawiasz się jakie działania z zakresu szeroko pojętego marketingu możesz jeszcze wdrożyć, aby wzmocnić jej pozycję na rynku? W jaki sposób przykuć uwagę potencjalnych klientów i kontrahentów oraz wyprzedzić konkurencję? Bierzesz udział w licznych eventach, targach i bankietach odbywających się nie tylko na terenie stolicy (Warszawa), ale i całej Polski, a nawet Europy na okoliczność, których wynajmujesz do pracy hostessy? Zauważasz świetne efekty, jednak wciąż zastanawiasz się co jeszcze zrobić dla swojej marki? Być może warto pomyśleć o skorzystaniu z usług promotorów? Sprawdźmy, co robi promotor marki, jak może wpłynąć na wyniki sprzedaży przedsiębiorstwa i dlaczego warto prócz hostess zatrudnić jeszcze promotora. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Promotor marki - więcej niż sprzedawca

Promotor marki, równie często nazywany promotorem sprzedaży/produktu czy też doradcą klienta musi potrafić zaprezentować klientowi dany produkt, tak, by ukazać wszystkie jego zalety, funkcje oraz cechy, które czynią go lepszym na tle konkurencyjnych. W przeciwieństwie do sprzedawcy, którego zadaniem jest dokonanie transakcji kupna-sprzedaży powinien więc posiadać rzetelną wiedzę na temat towaru i marki, a także sprawnie operować perswazją. Jednym słowem, promotor sprzedaży to ekspert w konkretnej dziedzinie, który bardziej niż sprzedawcą jest marketingowcem. W ramach swoich obowiązków obserwuje również konkurencję, co sprawia, że jest cennym źródłem informacji. Jako ambasador marki wzbudza zainteresowanie nią wśród potencjalnych klientów, buduje świadomość marki oraz wpływa na opinie na jej temat.

Promotor marki i customer experience

Promotor marki odgrywa również szalenie ważną rolę w aspekcie kreowania tzw. customer experience, czyli doświadczenia klienta odnośnie marki. Doświadczenie te przekłada się na postrzeganie marki długofalowo, a co za tym idzie budowanie wobec niej poczucia lojalności, w efekcie zaś zwiększenie sprzedaży produktów. Jako, że współcześni konsumenci są zdecydowanie bardziej wymagający, ich oczekiwania względem nabywanych produktów przekraczają te sprzed lat (m.in. ze względu na lepszą sytuację materialną oraz ogromny wybór rozmaitych produktów) promotor naprawdę musi się postarać. Chcąc pozyskać klienta, który nie tylko jednorazowo dokona zakupu, lecz zwiąże się z marką na dłużej, będzie wobec niej lojalny, niezbędne jest właściwe przeszkolenie promotorów, którzy nawiążą z konsumentem długofalowy kontakt.