05 maj 2018

Co robi hostessa na targach? (Część II)

Eventy
W naszym poprzednim poście podjęliśmy próbę wyjaśnienia tego, co robi hostessa na targach, tym samym podkreślając jak ważna w przypadku tego rodzaju wydarzeń branżowych jest współpraca na linii firma - profesjonalna agencja hostess. Wspomnieliśmy, że do zadań dziewczyn, które podejmują się pracy na targach należy m.in. kreowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa oraz obsługa stoiska, a więc pomoc organizacyjna. Wobec tego, pozostaje nam omówić jeszcze kilka innych obowiązków hostess, a mianowicie kontakt z uczestnikami, generowanie ruchu i rozdawanie materiałów informacyjnych i broszur. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Kontakt z uczestnikami

Decydując się na wynajem hostess na targi, przede wszystkim należy mieć na uwadze, że będą one oficjalną reprezentacją firmy. A to dlatego, że kontakt z nimi dla wielu, o ile nie dla wszystkich uczestników imprezy będzie pierwszym zetknięciem się z marką w ogóle. Stąd tak ważne, by dziewczyny potrafiły przeprowadzić wstępne rozmowy z potencjalnymi klientami i kontrahentami, zachęcić ich do bliższego zapoznania się z ofertą.

Generowanie ruchu

Hostessy na targi nie tylko mają namawiać pojedynczych gości, którzy już pojawili się przy stoisku do przejrzenia oferty firmy, ale również zachęcać wszystkich uczestników imprezy do skierowania swoich kroków w stronę punktu wystawienniczego. Doświadczone hostessy potrafią przedstawić produkty bądź usługi w atrakcyjny, a przy tym nie nazbyt nachalny sposób. Tym samym sprawiają, że wokół stoiska zaczyna gromahdzić się coraz więcej zainteresowanych. To z kolei zwiększa szanse na pozyskanie nowych stałych klientów i partnerów biznesowych.

Rozdawanie materiałów promocyjnych i gadżetów reklamowych

Wreszcie, hostessy powinny zaangażować się w rozdawanie ulotek, broszur, informatorów i innych materiałów informacyjno-reklamowych. Z pozoru tak prosta rzecz, często zwiększa bowiem szanse stoiska, a co za tym idzie całej firmy na bycie zauważoną. W końcu podczas takich imprez, niezależnie od tego czy organizowanych w dużych (np. Katowice) czy małych miastach bierze udział wiele przedsiębiorstw, które naturalnie rzecz biorąc stanowią konkurencję. Jeśli do rąk uczestników targów trafi atrakcyjna ulotka bardzo możliwe, że postanowią oni sprawdzić, z którego stanowiska pochodzi, w efekcie czego hostessy będą miały okazję na bezpośredni kontakt, rozmowę, zaprezentowanie oferty produktów/usług. Dobrze, aby promotorki dodatkowo rozdawały gościom stoiska drobne upominki, gadżety reklamowe z logo firmy, dzięki którym zostaną przychylniej odebrane, wywołają w nich pozytywne skojarzenia.