04 luty 2018

Animatorki dla dzieci na wesele, urodziny, karnawał i inne - jaka jest ich rola?

Eventy
W ciągu ostatnich kilku lat możemy obserwować spore zainteresowanie zawodem animatora, a częściej animatorki zabaw dla dzieci. Potwierdza to fakt, że coraz więcej młodych kobiet próbuje w nim swoich sił. Ponadto, w każdej doświadczonej agencji, która zatrudnia hostessy i modelki i świadczy kompleksowe usługi na terenie dużych ośrodków miejskich, takich jak chociażby Katowice, zajdziemy również animatorki. Z miłą chęcią wynajmują je natomiast organizatorzy wszelkiego rodzaju imprez, poczynając od wesel, poprzez urodziny i inne jubileusze, kończąc na balach przebierańców dla dzieci. Przed dziewczynami stawia się jednak spore wymagania. Jakie? Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Inspirowanie do wspólnej zabawy

Jako, że słowo animator pochodzi od łacińskiego „animo” oznaczającego ożywiać, pobudzać, rolą osoby piastującej to stanowisko jest zachęcanie innych do aktywności, wskazywanie sposobów na spędzanie wolnego czasu, pobudzanie zainteresowań, odkrywanie pasji. W przypadku dzieci, animatorki biorą więc na siebie dużą odpowiedzialność. Nie wiedzą do końca, z jakimi kilkulatkami będą miały do czynienia, jaki jest ich temperament, jakie przyzwyczajenia. Z tego względu absolutną podstawą wydaje się spotkanie z rodzicami i przeprowadzenie krótkiego wywiadu. W taki sposób czas poświęcony na zabawę będzie dobrze zaplanowany, a dziewczyny podejmujące się tego wyzwania zyskają pewność, że mali uczestnicy będą zadowoleni z efektów ich pracy.

Angażowanie w zabawę wszystkich dzieci

Prawdopodobnie największym wyzwaniem, z jakim musi zmierzyć się każda animatorka jest wymyślenie takich zabaw i takie ich poprowadzenie, aby zainteresować wszystkie dzieci. Chodzi o to, aby nie tylko miło spędzić czas, ale i wspólnie. Oznacza to, że zabawa powinna się podobać zarówno dziewczynkom, które uwielbiają lalki i fankom kucyków, jak i chłopcom, którzy na co dzień bawią się samochodami i miłośnikom dinozaurów czy klocków lego. Trzeba więc znaleźć wspólne pole do zabawy. Stąd też, pożądanymi u animatorek cechami są: stanowczość, asertywność, kreatywność, dystans do siebie, poczucie humoru, otwartość oraz cierpliwość. Wszystkie one umożliwiają bowiem wypracowanie autorytetu wśród podopiecznych, a co za tym idzie sprawienie, że dzieci uwierzą w to, że proponowana zabawa przyniesie im radość.